понеділок, 31 травня 2021 р.

Поради від Аллена Карра "Кинь курити сьогодні!"

«Тютюн завдає шкоди тілу, руйнує розум, отупляє нації.» 
Оноре де Бальзак

Щороку 31 травня Всесвітня організація охорони здоров’я проводить Всесвітній день без тютюну. Про шкідливість куріння знають, мабуть усі.  За даними ВООЗ в світі щорічно передчасно вмирають від причин, пов’язаних із курінням,  більше, ніж від дорожньо-транспортних пригод, від СНІДу, або вживання наркотиків. 

Кинути палити нелегко, адже нікотин викликає сильну залежність.

Ми пропонуємо Вам методику англійського письменника Аллана Карра, яка можливо допоможе саме Вам відмовитися від цигарок назавжди.


субота, 29 травня 2021 р.

Забута книга. Дж. Клавелл "Тай Пен"

 

Щоб відродити інтерес до книг, які колись користувалися великим попитом, ми відкриваємо нову рубрику «Забута книга».  Деякі книги давно не перевидавалися, мають непримітний зовнішній вигляд і рідко знаходять свого читача. Гортаючи сторінки забутих книг, слід пам'ятати, що в Ваших руках може бути цілий світ вражень і переживань, які книга зуміла викликати у кількох поколінь людей. Сьогодні ми презентуемо книгу американського письменника Джорджа Клавелля «Тай Пен», написану 55 років потому, в 1966 році.

четвер, 27 травня 2021 р.

Європейський день сусідів

 

Остання п’ятниця травня — це привід піти в гості до сусідів, оскільки це Європейський день сусідів. Цього року свято припадає на 28 травня. Цю дату обрали для святкування у 2000 році в Парижі, як символ толерантного ставлення до тих, хто живе поруч. Зараз цей день вважається Європейським святом, оскільки його відзначають більш ніж у 36 країнах Європи.

У сучасному житті дуже багато залежить від того, які люди нас оточують на роботі, вдома, у дворі, на відпочинку і т.д. Тому важливо вміти налагоджувати контакт з усіма, починаючи з сусідів по шкільній парті і закінчуючи сусідами по будинку.

Основна мета свята — закликати суспільство бути більш добродушними та чуйними до тих, хто проживає по сусідству з нами.

    Пропонуємо вам добірку книг, де в сюжеті розкриваються взаємини між сусідами.

    К. Саймак "Сусіди за розумом". У книзі відомого американського письменника-фантаста розповідається про те, як не просто знайти взаєморозуміння з прибульцями з далеких світів. І навіть якщо ви несподівано виявили їх на задньому дворі власного будинку, - говорить автор, - і інопланетянин як дві краплі води схожий на людину, добре подумайте, перш ніж

Пам'ятники літературним героям. Том Сойєр і Гекльберрі Фінн.

На площах і вулицях, в парках і скверах багатьох міст світу стоять пам'ятники видатним героям літератури. Літературних улюбленців, які заслужили таку пам'ять, дуже багато. Це - Шерлок Холмс, Маленький принц, Дон Кіхот, Швейк, Бременські музиканти, Вінні-Пух, Пітер Пен, Русалочка,  Піноккіо та багато інших.

27 травня 95 років тому у центрі невеличкого містечка Ганнібал, що знаходиться на річці Міссісіпі штату Міссурі, з’явився  пам'ятник двом босоногим хлопчакам, героям відомих книг Марка Твена - Тому Сойєру і Гекльберрі Фінну. Хлопці зображені такими, якими їх уявляють, очевидно, багато поколінь читачів, - безтурботними, веселими.

середа, 26 травня 2021 р.

Цікаві факти про книги, читання та бібліотеки.

Друзі! Сподіваємось, що Ви любите читати та дізнаватися щось нове. Пропонуємо Вашій увазі цікаві факти про книги, читання та бібліотеки.

 Якщо кожен день читати по 10 сторінок, то за рік їх набереться 3650, а це як мінімум 12 книг.

 Страх того, що у вас не залишиться, що почитати називається абібліофобія.

 Нейропсихологи сходяться на думці, що читання знижує рівень стресу на 68%.

 Однією з найбільших старовинних книг є гігантський атлас вагою 120 кг, який знаходиться в Державній бібліотеці в Німеччині. Виданий він у 1661 році і має розміри 170х110 см.

понеділок, 24 травня 2021 р.

Михайло Стельмах: співець народної долі


«Я мрію так життя прожити, щоб у плодах моїх хитались віти, щоб розроставсь в глибинах корінь мій.» Михайло Стельмах

 

 24 травня народився Михайло Панасович Стельмах - один із найяскравіших знавців багатств української мови, самобутній, цікавий талант, видатний художник слова. Одночасно – поет і прозаїк, драматург і фольклорист, публіцист і кіносценарист.

Його романи вважаються своєрідною енциклопедією українського села. Нажаль, сьогодні про Стельмаха ми чуємо не так часто. І тому, саме зараз, варто підняти і донести до всіх прихильників української літератури все багатство його творчості.

неділя, 23 травня 2021 р.

Літературна вікторина «Чай смакуй та не сумуй»

 


Чай полюбляють всюди. У багатьох країнах світу він є національним напоєм. Чорний або зелений, насипний або плитковий він тамує спрагу, знімає стомленість, зігріває в холод та охолоджує в спеку. А ще він зближує незнайомих людей та зміцнює дружні відносини. Приємно також провести час з чаєм і гарною книжкою. Не дивно, що ми п'ємо його щодня з малих років і до глибокої старості, це найбільш вживаний напій у світі.

Пропонуємо Вам літературну вікторину «Чай смакуй та не сумуй».                                           Гарного відпочинку!


пʼятниця, 21 травня 2021 р.

Гарольд Роббінс - Мопассан XX століття

 

«Саме чудове в житті - те, що кожен з нас є неповторною особистістю, а не гвинтиком машини. Обставини і везіння не роблять одну людину цінніше інших; кожен важливий по-своєму.»       Гарольд Роббінс

21 травня американському письменнику Гарольду Роббінсу (справжнє ім'я Гарольд Рубін, також відомий як Френсіс Кейн) виповнюється 105 років. Після закінчення школи змінив кілька робіт, і свій перший мільйон заробив в 20 років на оптовій торгівлі цукром. Однак, до початку війни Роббінс розорився і переїхав до Голлівуду. Він влаштувався експедитором на кіностудію Юніверсал і почав обмірковувати варіанти, як досягти успіху.

четвер, 20 травня 2021 р.

День вишиванки в нашій бібліотеці

 

Сьогодні, в третій четвер травня, відзначається Всесвітній день вишиванки – свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. 

Третій четвер травня обраний не випадково. Засновники акції наполягають на тому, аби День вишиванки припадав саме на будень, а не на вихідний, наголошуючи, що вишиванка – органічна складова життя та культури українців.

В цьому році відзначається ювілейний 15 день вишиванки.

До цього свята ми підготували книжково-ілюстративну виставку «Обереги українського народу», відео-презентацію «Наших оберегів кольори» та провели розповідь про родинний оберіг українців - вишиванку. Яскравим та позитивним продовженням заходів у бібліотеці став майстер-клас з виготовлення вишиванки в техніці орігамі. Дітям дуже сподобалось заняття, особливо, «вишивка» сорочок. Вишиванка власного авторства стала чудовим сувеніром на згадку для кожного!


 


Цікавинки про українську вишиванку

середа, 19 травня 2021 р.

Наших оберегів кольори



   20 травня - Всесвітній день вишиванки.

    Багато хто вважає, що кольори тканин і ниток для українського вишитого одягу підбирають просто так, для красивої композиції, щоб привернути увагу оточуючих своїми прекрасними, різноманітними візерунками. Але насправді це омана! Кожна вишивка і її колір має свою особливу значимість.

    Для українського народу вишитий одяг мав сакральне значення. Важливим було все: розташування, символи та колористика.

    Пропонуємо вашій увазі інформацію про значення кольорів у вишиванці.



вівторок, 18 травня 2021 р.

Музей Шерлока Холмса (Лондон, Великобританія)

18 травня - Міжнародний день музеїв.

    Музеїв, присвячених одному конкретному літературному персонажу, у світі небагато. Такий музей - найкраща нагорода для письменника. Адже це означає, що його персонаж сприймається як реальна історична особистість з усіма «людськими» атрибутами: квартирою або будинком, меблями, книжками, картинами, речами.

Сьогодні ми познайомимо Вас з музеєм Шерлока Холмса - першою в світі меморіальною квартирою літературного персонажа, що відкрила свої двері  27 березня 1990 на Бейкер-стріт, 221. Цікаво, що у період написання книги про знаменитого детектива такої адреси в Лондоні не існувало. Пізніше владі довелося зробити виняток і привласнити будинкові спеціальний номер, який вибивається із загальної нумерації вулиці.

понеділок, 17 травня 2021 р.

Книга на екрані. П.Зюскінд «Парфумер»

 
Блискучий і загадковий роман Патріка Зюскінда «Парфумер» був вперше надрукований в Швейцарії в 1985 році.

Сьогодні він визнаний самим видатним романом, написаним німецькою мовою з часів «На Західному фронті без змін» Е.М.Ремарка, виданий загальним тиражем понад 12 мільйонів примірників, переведений на 47 мов. 

Незабаром після появи книги, до неї почали проявляти інтерес режисери зі світовим ім'ям та лише в 2001 році Зюскінд зважився передати права на екранізацію фільму, при цьому сума операції склала 10 мільйонів євро. Зйомку кінострічки продюсер довірив режисеру Тому Тикверу. На вибір вплинуло як німецьке походження кінематографіста, так і його любов до Франції (Патрік Зюскінд, кілька років прожив в Парижі, вважає себе франкофілом).

Режисер дбайливо поставився до роману: у фільмі збережені основні герої і епізоди твору. Змінено лише деякі деталі. При цьому Тому Тикверу вдалося донести до глядачів найважливіше - особливу атмосферу книги, насичену ароматами Франції XVII століття, а також багатоплановість твору.

Жанр кінострічки, як і книги досить складно визначити. У ній легко відшукати «готичні», детективні та соціальні мотиви. При цьому сам режисер Том Тиквер в одному з інтерв'ю назвав «Парфумера» «костюмної» драмою.

Фільм безсумнівно вражає.

неділя, 16 травня 2021 р.

Інтерактивна вікторина "Бабулі і дідулі в казковій літературі"

 

«Жили-були дід та баба…» - так починається багато народних казок. Дідусі й бабусі здавна займалися вихованням онуків - батько з ранку до вечора працював, а мати поралася по господарству. У сучасному світі мало що змінилося ... Старше покоління - носії та зберігачі сімейних цінностей і традицій. Їхнє ставлення до дитини абсолютно інше, ніж матері і батька.

              Запрошуємо Вас та Ваших малюків перевірити свої знання в народних казках, відповівши на запитання інтерактивної вікторини «Бабулі і дідулі в казковій літературі».


субота, 15 травня 2021 р.

Добірка порад «Сім'ю згуртує мудрість книг»


«Сімейне читання тонкою ниткою з'єднує одну душу з іншою, і тоді народжується спорідненість душі.»  Я.Корчак

 Вчені з усього світу давно довели, що читання дуже корисне для людини: воно не тільки покращує пам'ять, розвиває фантазію, а й часто допомагає зняти стрес і відволіктися від рутини.

Сьогодні, в Міжнародний день сім'ї, хочеться нагадати про важливість сімейного читання, адже перша зустріч людини з книгою відбувається саме в родині.

Як зацікавити дітей книгами, як перетворити читання у захоплення,  особливо в той час, коли електронні технології на кожному кроці? Це питання турбує багатьох батьків.

Пропонуємо вам кілька порад, як це зробити.

пʼятниця, 14 травня 2021 р.

Літературна подорож Європою

 15 травня в Україні відзначається День Європи.

День Європи— це свято Європейського Союзу, що відзначається як День Шумана, на ім’я міністра закордонних справ Франції Робера Шумана який 9 травня 1950 року звернувся до лідерів європейських країн із пропозицією почати процес об’єднання Європи.

    День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами.

    Пропонуємо вам здійснити літературну подорож, яка об’єднала твори за географічною ознакою, де є назви країн або міст Європи.



четвер, 13 травня 2021 р.

Подорож книгою Джорджії Черрі та Мартіна Гааке «Атлас міст»

    Любите подорожувати? Та, на жаль, не має можливості. Не засмучуйтесь, в нагоді Вам буде книга Джорджії Черрі та Мартіна Гааке «Атлас міст», яка нещодавно  надійшла до фонду нашої бібліотеки.

Цей чудовий атлас  проведе Вас по 30 найвідоміших містах нашої планети. Книга є путівником містами світу, де ви зустрінете відомих людей, знайдете культові споруди, пам’ятки архітектури, традиційні страви та найцікавіші місця для дітей. «Атлас міст» не містить детальних описів, він призначений для розглядання. Родзинка книжки - яскраві ілюстрації та цікавинки, що розвивають увагу: на кожній сторінці необхідно знайти якісь предмети, речі, істоти.

Запрошуємо до подорожі, приємного відпочинку.



 

середа, 12 травня 2021 р.

Віртуальна виставка періодичних видань «ПРЕСА НА ВСІ ІНТЕРЕСИ»

 

Періодичні видання   для людей різного віку  служать джерелом знань, допомагають дізнатися і оцінити життя, зрозуміти закони суспільних відносин і явищ природи, пропонують  різноманітні поради та допомагають  змістовно і весело проводити дозвілля.




понеділок, 10 травня 2021 р.

Віртуальна виставка «Незвичайні книги світу». Ч. 2.

 

Книги - унікальна скарбниця мудрих думок і щирих почуттів людей, що створюють ці витвори мистецтва для сучасників і нащадків. Як будь-який твір мистецтва, книги часом бувають дуже незвичайними і навіть екстраординарними. Пропонуємо  Вам віртуальну виставку «Незвичайні книги світу». Ч. 2.