субота, 15 травня 2021 р.

Добірка порад «Сім'ю згуртує мудрість книг»


«Сімейне читання тонкою ниткою з'єднує одну душу з іншою, і тоді народжується спорідненість душі.»  Я.Корчак

 Вчені з усього світу давно довели, що читання дуже корисне для людини: воно не тільки покращує пам'ять, розвиває фантазію, а й часто допомагає зняти стрес і відволіктися від рутини.

Сьогодні, в Міжнародний день сім'ї, хочеться нагадати про важливість сімейного читання, адже перша зустріч людини з книгою відбувається саме в родині.

Як зацікавити дітей книгами, як перетворити читання у захоплення,  особливо в той час, коли електронні технології на кожному кроці? Це питання турбує багатьох батьків.

Пропонуємо вам кілька порад, як це зробити.

«Є багато способів, щоб розширити світ вашої дитини. Любов до книг - найкращий з усіх.» Жаклін Кеннеді

1.Читання у колі сім’ї має унікальні властивості, здатні створити теплу сімейну атмосферу і успішний грунт для розвитку особистості дитини.

 

«Привчаючи дитину до книги, ви не просто вчите її читати, а й робите її майбутнє життя яскравішим, цікавішим і багатшим.»    Олег Рой     


2. Поставте собі за мету читати з дитиною щодня, або хай дитина візьме за правило читати кожен день і робить це тоді коли хоче: вранці, вдень чи ввечері перед сном. Пам’ятайте народну мудрість: наполегливість і терпіння – запорука успіху.

   

«Тільки там, де читають батьки, зростає дитина, яка читає».    Януш Корчак

3.Подавайте власний приклад: нехай дитина частіше бачить, як ви самі читаєте книжку, газету чи журнал і вона захоче дізнатися, чому ж вас так вабить читання. А літературний світ у всьому його різноманітті точно не залишить малюка байдуж

 

 
 «Спільне читання книг вголос пов'язує людей міцніше, ніж спільна виплата кредиту.» Януш Вишневський

4.Читайте книжку  вголос, або дозвольте дитині читати її Вам.
Проявіть трохи фантазії і покажіть різноманіття варіацій голосу та інтонації. Регулярне читання вголос стимулює уяву, інтелектуальний розвиток, збільшує запас слів, покращує його сприйняття, сприяє оволодінню самостійним читанням.

 «Не так важливо навчити дітей читати, набагато  важливіше навчити дітей обговорювати те, що вони читають!» Джордж Карлін

5.Обговорюйте з дітьми прочитане, складайте за малюнками у книжках цікаві оповідання. Це  стимулює інтерес дитини до самостійного читання, розвивають уяву і словниковий запас.  

 

«Якщо хочете, щоб ваші діти були розумними, читайте їм казки. Якщо хочете, щоб вони були ще розумнішими, читайте їм ще більше казок.» Альберт Ейнштейн

6.Читання перед сном повинно стати регулярною сімейною традицією.  Невеликі повчальні і добрі казки, історії допоможуть дітям заспокоїться після бурхливого дня і налаштуватися на відпочинок.
 

«Будинок без книг, як кімната без вікон.» Генріх Манн

 

7.Відведіть дитині полицю чи шухляду для найулюбленіших видань. Нехай вони мають вільний доступ до домашньої бібліотеки і знають, що завжди можуть вибрати книгу за настроєм. При цьому стежте, щоб книжкова полиця постійно поповнювалася новими історіями. 

 

«Бібліотеки - це свобода. Свобода читати, свобода спілкуватися.»  Ніл Гейман

8.Відвідуйте бібліотеку разом -
хай малюк з дитинства занурюється в цю чарівну атмосферу книжкового світу. Дозвольте дітям вибирати книги самостійно. Процес пошуку потрібної книги може і повинен приносити задоволення. Нарешті, читання книг з бібліотеки - чудова традиція.

 

«Я нікуди не виїжджаю без щоденника. У поїзді завжди треба мати для читання що-небудь захоплююче.» Оскар Уайльд

9. Обов’язково беріть книжку у подорож. Кращий попутник в далекій дорозі - цікава книга. Вона допоможе  скоротати час у чергах на вокзалі, аеропорті, в дорозі або перечекати погану погоду під час відпочинку у відпустці.

 «У моїх дітей, звичайно, буде комп’ютер. Але насамперед  вони отримають книги.»   Білл Гейтс


10. Книги значно краще впливають на розвиток уяви, ніж телебачення. Тому обмежте час перебування дитини за екраном телевізора або комп'ютера, зате підготуйте ряд цікавих видань за віком та інтересами дитини. Тоді малюк буде проводити вільний час за читанням, що скоро стане звичкою.


«Книга краща за цукерки чи іграшки. Вона залишиться дитині навіть коли та подорослішає». Стелла Захарова


11. Відмовтеся від заохочення або винагороди дітей черговими іграшками або цукерками, краще віддайте перевагу книгам - даруйте книжки. Подарована книга принесе радість більше, ніж одній людини. Вона може стати улюбленою для всієї родини.

 

Шановні батьки!

Читайте з дитиною, читайте дитині, слухайте, як читає дитина - і ви здивуєтеся, який цікавий світ відкриється вам, і яким цікавим співрозмовником росте ваш малюк.

Хай ваші старання, сили, праця, направлені на виховання у дітей інтересу до читання, бережливе ставлення до книг, дадуть добрі результати, а книга стане для дітей справжнім другом, учителем, порадником.

Немає коментарів:

Дописати коментар