субота, 29 травня 2021 р.

Забута книга. Дж. Клавелл "Тай Пен"

 

Щоб відродити інтерес до книг, які колись користувалися великим попитом, ми відкриваємо нову рубрику «Забута книга».  Деякі книги давно не перевидавалися, мають непримітний зовнішній вигляд і рідко знаходять свого читача. Гортаючи сторінки забутих книг, слід пам'ятати, що в Ваших руках може бути цілий світ вражень і переживань, які книга зуміла викликати у кількох поколінь людей. Сьогодні ми презентуемо книгу американського письменника Джорджа Клавелля «Тай Пен», написану 55 років потому, в 1966 році.

Торговці з усього світу прагнули в загадковий далекий Китай з метою казково розбагатіти. Центральна лінія роману -  протистояння двох великих сімей - Струанов і Брок. Сім’ї зайняті дуже вигідним бізнесом - торгівлею опіумом в Китаї. Дуже цікаво і захоплююче спостерігати за тим, як сім'ї, будучи дуже далекими один від одного на самому початку свого життя, все більше і більше зближуються. Але просто домогтися багатства їм мало, кожен переслідує свої цілі. Один хоче увійти в Британський парламент і лобіювати інтереси опіумного бізнесу на світовій арені, розв'язуючи війни на свій розсуд, а інший прагне випередити більш процвітаючого конкурента підпільними способами, такими як поширення чуток і підривання репутації. Дірк Струан нічим не відрізняється від інших європейців. Але любов до прекрасної китаянки Мей-мей і осягнення стародавньої мудрості її народу зробили шотландця частково китайцем. І з істинно китайською далекоглядністю Струан розуміє, що без "голої скелі", як презирливо звуть острів Гонконг його співвітчизники, майбутнє Британії в Азії позбавляється сенсу.

         Роман був помічений критиками, хоча і отримав суперечливі оцінки. Називаючи роман поганим, журналіст журналу «Life» У. Шотт заявив, що це чудовий розважальний текст. Журналіст Пол Бернстайн, навпаки, вважав історичну достовірність «Тай-Пена» найвищою взагалі в усій творчості Клавелла, називаючи його «професійним репортером», а також «одним з небагатьох письменників, які по-справжньому знають Гонконг».

В 1986 році роман було екранізовано режисером Дерілом Дьюком.

Відвідувачі бібліотеки мають змогу погортати сторінки «забутої» книги і відкрити для себе багато нового і цікавого.

Немає коментарів:

Дописати коментар