четвер, 28 листопада 2024 р.

"Брітт-Марі була тут" Бакман Ф. Книга дня

 

Роман «Брітт-Марі була тут» розповідає про одну з героїнь попередньої книжки Фредріка Бакмана «Моя бабуся просить їй вибачити», що стала бестселером New York Times. У ньому йдеться про 63-річну жінку, що переживає родинну кризу. Її зрадив чоловік, який був всім життям для Брітт-Марі. З розбитим серцем героїня книжки вирішує змінити свою долю, вирушаючи у закинуте містечко Борг, щоб отримати першу за останні сорок років роботу. Брітт-Марі опиняється серед футбольних фанатів, фріків і навіть хуліганів. Попри те, що економічна криза майже спустошила Борг, у ньому ще залишилися люди, які не збираються здаватися. У будь-якій незрозумілій ситуації Брітт-Марі починає

середа, 27 листопада 2024 р.

"Буркотун і Родзинка" Андрес К. Книга дня

 

Зворушлива історія про дружбу зайця Буркотуна та ведмедика Родзинки не залишити байдужим жодного читача. Разом вони здатні подолати будь-які труднощі, як-от: приїзд непроханої тітки-чистьохи, затоплення будиночка під час зливи, підступні витівки одного знайнебезпечніших мешканців лісу та ще багато чого.


вівторок, 26 листопада 2024 р.

"Ми такі задовбані" Шах Е. Книга дня

 

У вас відчуття, ніби життя надто клопітне, дні короткі, а хотілося б понад 24 години в добі? Вам здається, що ви надміру працюєте, і стресу забагато, і чомусь важко позбутися втоми? А лікар каже, що це вікове, що це нормально, мовляв, усі тепер перевантажені клопотами й стресом, таке життя. Більше відпочивайте, менше стресуйте — і все налагодиться.

Ви не одні такі. Жінки різного віку страждають від утоми й вигорання, однак виснаження не має стати вашою новою нормою. У цій книжці докторка Емі Шах, спираючись на власний досвід, описує програму, яка допоможе відновити рівень енергії і стати здоровішою.

Ключове в цій програмі — увага до

понеділок, 25 листопада 2024 р.

"Хто боїться Зайчиків" Андрусяк І. Книга дня


 

Химерна, кумедна, а часом і трішечки сумовита повість-гра у казках, оповідках, новелках, жартах, смішках, анекдотах, віршиках, пісеньках, вигадках, а іноді й достовірних історіях, які можна і треба не лише розігрувати, а й просто гратися в них усією родиною (інструкції додаються) – про ймовірні та неймовірні, веселі й ніжно-печальні, дивні й просто житейські пригоди Тата-Дибайла і Мами-Дибайли, Бабусі й Дідуся Дибайлів, Братика-Дибайлика і Сестрички-Дибайлочки, а головне – про Найменше Дибайленя, яке всіх їх уміє «завести»

неділя, 24 листопада 2024 р.

"Повернути себе" Фурса С. Книга дня

 

Олександр Бєлов, він же Алекс, успішний кризовий менеджер великого банку, після вибуху під час теракту втрачає пам’ять. Амін, один з найбільш розшукуваних терористів світу, шукає дорослого чоловіка без пам’яті. Він хоче зробити «ідеальну машину» для реалізації своїх терористичних планів. Так перетинаються долі головних героїв другої книги пригод Алекса. Серед героїв книги — ісламські терористи, високі чини російських спецслужб, агенти ЦРУ та Моссаду.

Чи зможе головний герой повернути себе, згадати своє життя і врятувати інших? Про це друга книга автора, і далі буде...


субота, 23 листопада 2024 р.

"Найдовша подорож" Забужко О. Книга дня

 

Що лишається письменникові, коли війна висмикує його з робочого кабінету і виносить у повітря, в чужу країну, в наскрізне «ніде» між небом і землею, ставлячи на паузу?.. Пам’ять. Мова. Запас нерозказаних історій.

У своєму новому есеї, написаному для західної публіки, Оксана Забужко розглядає витоки сьогоднішньої російсько-української війни у двох часових вимірах — тридцятилітньому і трьохсотлітьому, перемежовуючи їх власними спогадами про те, як необлічима сума людських воль здатна змінити хід історії.


пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

І пам'яті свіча не згасне...

    Україна в 1932-1933 роках пережила страшну трагедію – Голодомор, який забрав мільйони людських життів.

    Українські письменники намагалися відтворити події тих років  у слові ще в часи, коли про Голодомор говорити було заборонено. Твори ті були лише в записниках або в закритих архівах. Згодом з’являлися нові твори в Україні і поза її межами.  Художні твори передають  нинішньому та майбутньому поколінням пам’ять про ті страшні роки та застерігають, аби цей гіркий досвід минулого ніколи не повторився.

    Пропонуємо Вам  книжкову виставку "І пам'яті свіча не згасне"


"Стефа і Чакалка" Андрусяк І. Книга дня

 

Чакалка дуже страшна! Вона приходить уночі до неслухняної дитини, забирає її у звуконепроникний мішок, несе в темний ліс – і так починаються веселі розбишацькі пригоди…

Повість Івана Андрусяка «Стефа і її Чакалка» – один із знакових творів сучасної української дитячої літератури, які найбільше полюбилися малюкам за останнє десятиліття. Там само захоплено читачі сприйняли і продовження історії – повість «Кабан дикий – хвіст великий». А в цій книжці разом із ними до вас приходить новісінька третя повість – «Чакалка і Чупакабра», у якій два уславлені фольклорні персонажі нарешті завдяки Стефі зустрічаються, щоб остаточно перемогти Великого Бабая і його зграю справжніх страшил.


четвер, 21 листопада 2024 р.

Україна в ниших серцях

День Гідності та Свободи відзначають в Україні 21 листопада. В цей день з інтервалом у дев’ять років розпочалися дві доленосні події: Помаранчева революція у 2004 році та Революція Гідності у 2013 році.

День Гідності та Свободи - це державне свято, яке було запроваджено у листопаді 2014 року указом президента. Метою запровадження пам’ятної дати є утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, вшанування патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів держави та її європейського вибору.

В цей день відвідувачи бібліотеки зробили плакат карти України та квіти з паперового рушника. Квіти поклали на територію Донбасу у вигляді серця в знак поваги до славетних бійців за свободу і єдність України. А також окропили квіти  червоною фарбою наче пролита кров за Гідність та Свободу всього українського народу.



 

"Шості двері" Роздобудько І. Книга дня

 

У ранньому дитинстві вона намалювала на стіні двері й несподівано… увійшла в них. Відтоді життя багато разів намагалося зламати її: сповнена трагедійними подіями юність, загибель кращого друга, невдалий шлюб, зрада подруги, врешті – кар’єра і гроші, які не стали для неї ознакою успіху. В найскладніші миті життя вона малювала на стіні двері й проживала ще одне коло реальності, яка не відступає від нас навіть у снах…


середа, 20 листопада 2024 р.

Пошта казкових героїв

 

Як чудово бачити посмішки дітей та чути їхній сміх, адже саме в дитинстві все здається райдужним та позитивним. Кожен малюк має право бути щасливим. Здорові та радісні діти – запорука кращого майбутнього для кожної країни. Слід пам’ятати, що незважаючи на будь-який свій вік, дитина вже є особистістю. Всесвітній день дитини запровадила ООН. Його основною ціллю є повноцінний розвиток дитини, залучення до повноцінного суспільного життя. Вже не раз було доведено, що від якості дитячих років залежить усе подальше життя. Щорічно Всесвітній день дитини (World Children’s Day) святкують 20 листопада.

Саме до цього дня з 10 по 20 листопада в нашій бібліотеці працювала книжкова виставка-квест «Пошта казкових героїв». На виставці були представлені герої дитячих книг, які загубилися і не знайдуть своєї домівки. Діти мали змогу допомогти знайти дорогу додому кожному герою за допомогою листа-підказки. Відгадавши героя та знайшовши його книгу діти допомогли зайняти книжці своє місце на виставці. Не всі герої знайшли свою домівку одразу, були потрібні підказки, які ще більше розкривали образ.






"Лялечка і Мацько" Пагутяк Г. Книга дня

 

Були собі хлопчик і лис. І зустрілися вони за незвичайних обставин, щоб стати щирими приятелями, які в скрутну хвилину допомогли одне одному. Як саме – для цього треба прочитати всю книжку від початку до кінця. Написала її українська письменниця, яка дуже любить лисів і сама трохи схожа на лиса кольором волосся. З часу першого видання минуло вже багацько років, за цей час чимало дітей полюбили цю історію, яку так ошатно вдягнула в нову одежу художниця Оксана Мазур. Для тих, хто мріє знайти собі справжніх друзів, для тих, хто готовий на все, аби цю дружбу зберегти.

Повість рекомендована для позакласного читання.


вівторок, 19 листопада 2024 р.

1000 днів незламності


 

Україна відзначає трагічну та водночас героїчну дату 19 листопада – 1000 днів із початку повномасштабного вторгнення Росії. Цей період став справжнім випробуванням для кожного українця, змусивши переосмислити цінності, подолати страх і об'єднатися заради перемоги.

Ця дата — не просто цифра, а символ незламності українського народу. За цей час Україна пережила безліч втрат, але також продемонструвала неймовірну стійкість і єдність.

Міста і села, які стали епіцентрами боротьби, зруйновані, але не зламалися. Буча, Ірпінь, Маріуполь — вони стали символами мужності та боротьби за свободу. Українські військові та цивільні щодня демонструють героїзм, а світова спільнота продовжує підтримувати боротьбу України за незалежність.

Цього дня ми зупинимося, щоб згадати, відчути, вшанувати:

  • ü героїзм військових,
  • ü волонтерів,
  • ü лікарів,
  • ü рятувальників та звичайних громадян,

які з 24 лютого 2022 року щоденно боронять Україну, та всіх Героїв, хто віддав своє життя за свободу та незалежність нашої держави.

Цього дня і наша бібліотека підготувала виставку-інсталяцію «Життя зруйноване війною»



"Ганнуся. У гості до лісовика" Рутківський В. Книга дня

 

Ця повість є продовженням повісті "Ганнуся". Третій "А" подорослішав на рік, проте життя його не стало нуднішим. Ще б пак – хіба можна всидіти в наметі посеред лісу, коли невідомі злочинці попереджають, щоб ви поводилися тихо і нікуди не висовували свого цікавого носа? Хіба можна відмовитися від знайомства з русалкою Ган чи отримати подарунок від зайця? А ще – відчути вірне плече друга, переконати у своїй правоті невіруючого Хому Назаровича і, звісно, закохатися по самісінькі вуха у прекрасну однокласницю?


понеділок, 18 листопада 2024 р.

"Гармидер у школі" Стронг Дж. Книга дня

 

Як?! До Вашої школи ще й досі не завітала міс Гармидер? Спробуйте попросити про це ва­шого директора – адже міс Гармидер зазвичай працює вчителем на підміну. Ніхто зі школярів не відмовився би від такої вчи­тельки! Бо з нею уроки перетворюються на саме задоволення: веселощі, гру, розважан­ня, рейвах, тарарам, одним словом – суцільний гармидер!


неділя, 17 листопада 2024 р.

"Рейс" Лойко С. Книга дня

 

В основі роману-трилера Сергія Лойка «Рейс» лежать реальні події. Посеред кривавої війни, розв’язаної Росією, головний герой Сергій Альохін спочатку самостійно, а потім із допомогою американської журналістки розслідує обставини загибелі своєї родини – дружини і двох маленьких доньок, що летіли в пасажирському «Боїнгу», збитому над Донбасом.


субота, 16 листопада 2024 р.

"Лотта та її катастрофи" Пантермюллер А. Книга дня

 

Знайомтесь із «Лоттою та її "катастрофами"» та першою книгою нової серії «Скрізь повно кроликів» в цікавому сучасному перекладі українською! Створили Лотту відома німецька дитяча письменниця Аліс Пантермюллер і талановита художниця-ілюстратор Даніела Коль. Це незвичайний щоденник начебто звичайної десятирічної дівчинки, яка понад усе мріє про домашню тваринку: кролика, собачку або хоча б маленьку овечку. Та чомусь мама натомість дарує їй ненависну блокфлейту, через яку, на думку Лотти, у її житті постійно трапляються «катастрофи»...

Книжка припаде до смаку дітям та дорослим, які люблять веселі пригоди і готові до захопливого читання та невпинного реготання!


пʼятниця, 15 листопада 2024 р.

«Толерантність. Ми – різні, але ми – разом!»

 

16 листопада 1995 року держави-члени ЮНЕСКО ухвалили Декларацію принципів толерантності, яка серед іншого підтверджує, що толерантність є не поступкою, а розумінням мультикультурності нашого світу, проявом поваги та терпимості. Всі люди за своєю природою різні, але рівні у правах.

Толерантність вимагає справедливості та неупередженості від законодавства, надання кожній людині рівних можливостей для розвитку, проте закони хоча і є потрібними, проте цього часто недостатньо для виховання толерантного суспільства. Найбільш ефективним методом, згідно з декларацією, є виховання толерантності в людей – і з цього приводу Суспільне підготувало матеріал про повагу до інших, "мову ворожнечі" та прикладах дискримінації людей.



Пропонуємо пройти вікторину про толерантність:



"Моя тінь" Фалькенланд К. Книга дня

 

Кристіна Фалькенланд належить до найсильніших і найсамобутніших шведських письменників молодшої генерації. Романом «Моя тінь» вона проникає в найглибші пласти людської психіки, зворушливо змальовуючи світ складних почуттів.


четвер, 14 листопада 2024 р.

"Доля і шлях" Біляїв В. Книга дня

 

До четвертої збірки відомого українського поета Володимира Біляїва, який нині живе в США, увійшла автобіографічна поема «Доля і шлях», поезії, написані впродовж багатьох літ, а також переклади австралійської, американської, англійської, ірландської, італійської, французької, шведської поезій. Практично всі вони друкуються вперше.


середа, 13 листопада 2024 р.

"Де клином світ зійшовся..." Білий І. Книга дня

 

До книги відомого українського письменника ввійшли повість «Перші розстані» та низка оповідань, написаних у різні роки. Повість свого часу була відзначена престижною премією на республіканському конкурсі.

         Проза Івана Білого запам’ятовується своїми сюжетними колізіями, проникненням у внутрішній світ персонажів, цікавою образно-стильовою манерою, в якій бачаться і кращі традиції вітчизняної літератури.


вівторок, 12 листопада 2024 р.

"Пригоди Елі і Рару" Петріашвілі Г. Книга дня

 

Маленька Елі та її брат Бруно вирішили врятувати слона. Це викликало багато небезпечних і водночас веселих пригод, в які були втягнуті зовсім різні люди.


понеділок, 11 листопада 2024 р.

"Заложна душа" Білий Д. Книга дня

 

Події «Заложної душі», першої з книжок однойменної трилогії, відбуваються в ті малозрозумілі для нас часи, коли «закінчилася Руїна», і до того роздроблена, але все ще багато в чому вільна Україна, «заспокоювалася» під сильною рукою московської влади. Січ зруйновано, але не всі козаки-запорожці ще помандрували за Дунай чи у «подаровану їм» Чорноморію. Ще ходять по Вкраїні перебенді-кобзарі, душі людські охороняючи, ще є в бордюгах характерники, які знають, як перемогти Мерця, який постав згідно пророцтву з Книги Низової.

В романі переплелися історія і трагічні долі героїв, реальність з містикою, таємничі події, перевтілення та явища, не підвладними розумінню та коротке і вічне козацьке кохання. Палають чорні згарища, несуться степом осідлані коні без вершників і ранок приносить розлуку після казкової ночі.


неділя, 10 листопада 2024 р.

"Щоденники дракона" Поляков В. Книга дня

 

«Щоденники дракона» містять дві частини — «Подорож до школи» та «Від учня до вчителя» — що так нагадують шлях більшості з нас. Тож і проблеми, які постають перед героями, є актуальними для багатьох — зокрема, для читачів юного віку. Не меншу насолоду, ніж від динаміки сюжету, викликає тонка пейзажна лірика автора, яскраві візуальні образи екзотичних ландшафтів фантастичної планети. Як і має бути під час знайомства із фентезійним твором, читач зустріне не менш екзотичні топоніми, які, щоправда, дуже швидко стануть звичними та майже рідними — завдяки майстерності, з якою автор виписав деталі.


субота, 9 листопада 2024 р.

"Лексико інтимних міст" Андрухович Ю. Книга дня

 

«Лексикон інтимних міст» – один із найбільших за обсягом творів Юрія Андруховича. Невтомний мандрівник Україною, Європою, Америкою, автор розповідає нам 111 історій про 111 міст, з якими йому пощастило пережити щасливі й не дуже, але завжди інтимні – у широкому значенні цього слова – пригоди.

Розташовані в алфавітному порядку за географічними назвами, ці різножанрові тексти – від есе й оповідань до віршів у прозі – разом становлять автобіографічний атлас світу письменника. Крім того, кожна «лексиконна» пригода є чітко вписаною не лише у

пʼятниця, 8 листопада 2024 р.

"Лабіринт Мінотавра" Бердник О. Книга дня

 

До книги відомого українського письменника ввійшли твори: `Лабіринт Мінотавра` - повість-легенда що розповідає про прекрасне і трагічне життя Гіпатії - жінки вченого, оригінального мислителя, математика, астронома IV століття. `На вогні святому спалимо розлуку` - повість про життя та пригоди прасловянського хлопця Зореслава, що шукає «живу влоду». Третя повість `Хто зважиться` - вогняним наречеться, знайомить з юними сміливцями, що летять до далеких світів.


четвер, 7 листопада 2024 р.

"Мої та твої таємниці" Костецький А. Книга дня

 

До книжки відомого українського письменника ввійшли нові та раніше друковані вірші й казки про шкільні справи, про веселих пустунів і вигадливих мрійників.

 


середа, 6 листопада 2024 р.

"Ламані-переламані і... щасливі" П'янов В. Книга дня

 

Автор пропонованої читачам книги – член Національної спілки письменників України, лауреат літературної премії «Благовіст», заслужений працівник культури України, активний учасник літературного процесу з кінця сорокових років минулого століття.

Пережите, передумане, те, що зберегла пам’ять серця, визначає зміст спогадів, есеїв, нарисів. До книги увійшов нарис про малу батьківщину автора – село Крючки на Слобожанщині, через яке здійснив легендарний похід полк Ігоря, село, якого не поминув голодомор 1932-33 років. У спогаді «П’ятдесяті, ламані-переламані» йдеться про роботу редакції журналу «Вітчизна» під наглядом ЦК компартії України, прискіпливої цензури. У ряді інших матеріалів відтворено боротьбу за утвердження національної ідеї і пов’язані з нею катаклізми в русі шістдесятників, гнітючу атмосферу національного приниження, що здійснювалося під прикриттям облудного гасла інтернаціоналізму. Знайде читач і роздуми про перебудову та про перші кроки недосвідченої демократії на шляху виборювання і утвердження омріяної незалежності.


вівторок, 5 листопада 2024 р.

"Півтора бажання" Павленко М. Книга дня

 

Ця книжечка - про бабусю Ялосовету, яка збирала казочки. Ох, і назбирала вона їх за своє життя! Серед них і недбала і необережна, неймовірна і забудькувата, вередлива, ще й ощадлива. Жили вони у неї в скрині, та якось Казка-Мандрівниця не повернулась…

Про пригоди Казки та її сестер розповість дотепна і повчальна книжечка Марини Павленко.


понеділок, 4 листопада 2024 р.

"Басаврюк ХХ" Білий Д. Книга дня


 

Чи справді історія між двома світовими війнами була такою простою? Таємні організації, Храм Жаху і життя звичайних людей, приречених на люту загибель в горнилі безглуздих для них битв. Серед них живуть і ведуть свою боротьбу люди, які знають трохи більше. Перед ветеранами Визвольних змагань 1917-1921 років відкриваються стежки до таємниці, яка може відповісти на доленосні питання вітчизняної історії. І вони намагаються її розкрити, ризикуючи всім.

неділя, 3 листопада 2024 р.

"Детектив Носик і викрадачі" Орлонь М. Книга дня

 

Куба — чотирилапий улюбленець детектива Амвросія Носика — стає місцевою знаменитістю і навіть не здогадується, чим це може обернутися. Детектив отримує загадкового листа, і поки йде на призначену зустріч, пес зникає... Чи вдасться Амвросію розшукати улюбленого друга і чи справді орфографічні помилки можуть допомогти у розслідуванні — читайте у другій книзі про детектива Носика та його вірного Кубу.


субота, 2 листопада 2024 р.

"Дикі білі коні" Білик І. Книга дня

 

Цей історичний роман відомого українського письменника, лауреата Шевченківської премії Івана Білика є першою книгою його знаменитої скіфської трилогії. Як і попередні твори автора – «Меч Арея» і «Похорон богів», – він знову веде нас у глибини минувшини. Читачів зачарує далекий світ наших пращурів, невідомий і загадковий.

Читачів зачарує далекий світ наших пращурів, невідомий і загадковий.

З далекої історії, з тисячоліть, що видаються сьогодні майже вічністю, долинає золотий гомін скіфів — наших предків, які розгромили іранців-персів та їхнього царя Дарія. Головні герої роману — діти і онуки цих переможців.


пʼятниця, 1 листопада 2024 р.

"Дивовижні пригоди в Лісовій школі" Нестайко В. Книга дня


 

Легка, життєрадісна, сповнена доброго гумору книга розповідає про веселі, дотепні пригоди зайчика, їжачка та їхніх однокласників, учнів спеціалізованої музичної лісової школи з ведмежою мовою викладання. Для дітей молодшого та середнього шкільного віку.