Умивався чорний кіт
Зранку, ввечері, в обід.
Намагався, муркотів,
Та відмитись не зумів.
(Елеонора Булгакова)
17 серпня відзначають Міжнародний день чорного кота. Значення свята полягає в популяризації знань про цих тварин та в знищенні шкідливих забобонів, адже чорні коти - компаньйони, вправні мишолови й просто милі створіння і вони варті найкращого ставлення до себе з боку людей. У світі є чимало прихильників чорних котів, а власники цих тварин точно знають, що їхні улюбленці — найкращі.
Цікаві факти про чорних котів.
- Починаючи з Середньовіччя, чорні коти стали асоціюватися з сатаною, відьмами та чаклунством. Деякі люди доходили до того, що вважали, що чорні коти – спільники відьом і перевертнів. Цей широко розповсюджений забобон призвів до жахливого масового вбивства чорних котів.
-
Деякий страх і упередження щодо чорних котів все ще існує сьогодні. Багато притулків для тварин не віддають чорних котів протягом жовтня, побоюючись їхнього жертовного використання на Хеллоуїн.
- Стереотипне зображення вічно самотньої "кошатниці" – це не про хазяйку чорного кота. Принаймні у деяких частинах світу вважають, що чорні коти насправді можуть покращити особисте життя. Наприклад, в Японії самотні жінки, які мають чорних котів, приваблюють більше залицяльників. У Мідленді у Великій Британії чорний кіт – ідеальний весільний подарунок. Місцеві жителі вважають, що він приносить нареченій удачу та щастя.
- У деяких культурах вірять, що коти можуть підсилити удачу та покращити фінансове становище. Моряки брали котів на борт кораблів, аби ті полювали на мишей. Британці вірили, що чорна кішка принесе кораблю удачу і гарантуватиме безпечне повернення додому. У піратів традиції були дещо іншими. Вони вважали, що чорний кіт, що йшов у їхній бік – це невдача, а чорний кіт, що відходить – удача. Якщо кішка сіла на корабель, а потім зіскочила, це означало, що корабель потоне.
- У місті чорні кішки зустрічаються частіше, ніж у сільській місцевості. Чисельність кішок саме з чорної забарвленням шерсті в містах невблаганно зростає.
- Чорна кішка в домі лікує його мешканців. Ця прикмета народилася від традицій, пов’язаних з потойбічними силами. Прикмета свідчить, що кішка може відчути хворе місце і вилікувати його своїм муркотанням.
- Чорна кішка відрізняється стресостійкістю. Вона набагато легше переносить психологічні стреси, ніж її світлоокрашенні родичі.
Немає коментарів:
Дописати коментар