вівторок, 28 червня 2022 р.

День Конституції України

 

28 червня в Україні відзначають День Конституції - основного Закону нашої держави, в якому закріплено правові основи України. День Конституції — це єдине державне свято, згадка про яке є в самому тексті Основного закону:

«Стаття 161. День прийняття Конституції України є державним святом – Днем Конституції України».

Щиро вітаємо  Вас з цим святом. Бажаємо завжди пишатися своєю країною і пам’ятати про свої права, поважати закон. Бажаємо миру нашій країні, а кожній родині – спокою, злагоди та благополуччя.

понеділок, 27 червня 2022 р.

Цікаві факти про літо


Ну що то — літо! Тепло, пречудово!
Хоч і погода зміниться не раз,
Та на душі так світло і казково,
Бо літо — це найкращий в році час.

І хоч вуаллю небо затягає,
А дощ неждано виллється, та все ж,
Чарівність літо надзвичайну має,
І я люблю його, люблю без меж!

А от і сонце, сонечко як сяє!
Краса повсюди, просто благодать!
Тепло всю землю й душу обнімає,
І гарно так, аж хочеться співать.
Надія Красоткіна

Літо – улюблена пора року, коли природа квітне й виграє яскравими барвами, дні довгі й теплі.  Літо, це пора року, яку з нетерпінням чекають більшість людей. До вашої уваги відео-презентація «Цікаві факти про літо». Приємного перегляду.




вівторок, 14 червня 2022 р.

Всесвітній день донора крові

 Ти знаєш, а я донор крові.

Дарую життя, не можу інакше.

Не знаю в обличчя врятованих мною,

Та серце від любові до них стає м’якше. А. Шаповал

14 червня відзначається Всесвітній день донора крові. Цей день є своєрідним виявом вдячності мільйонам людей, які рятують життя і зберігають здоров’я інших людей, здаючи свою кров. Рішення про його встановлення було прийнято у травні 2005 року на Всесвітній асамблеї охорони здоров’я в Женеві. Ініціаторами виступили міжнародні організації: Всесвітня організація охорони здоров’я, Міжнародна федерація Червоного Хреста та Червоного Півмісяця, Міжнародна федерація організацій донорів крові і Міжнародне товариство переливання крові. Дата 14 червня вибрана не випадково. В цей день народився Нобелівський лауреат Карл Ландштейнер, який зробив видатні наукові відкриття в області вивчення крові. Зокрема, він відкрив систему поділу крові на групи, що в подальшому дало можливість використовувати донорську кров для лікування.

Кожен третій мешканець планети хоча б раз у житті потребує донорської крові. Потреба в ній виникає у людей будь-якого віку з різними серйозними захворюваннями. А враховуючи, що в нашій країні війна і кров постійно  потрібна нашим бійцям, допомога донорів вкрай важлива. 

Здавати кров не шкідливо. Людський організм  пристосований до кровопускань.  Здача крові на регулярній основі сприяє  самооновленню всього організму. У постійних донорів рідше спостерігаються інфаркти,  сердечні напади, атеросклероз, залізодефіцитна анемія та інше. Здача крові покращує емоціональний стан  людини, донор має більше шансів на виживання в надзвичайних умовах.

Що необхідно знати, аби стати донором та врятувати життя    людей?
Донором може бути кожна здорова людина у віці від 18 років. Не допускаються до здавання крові особи, які страждають гострими і хронічними захворюваннями. Крім медичних показань до донорства не допускаються особи, які перебувають на обліку в наркологічному, шкірно-венерологічному і туберкульозному      диспансерах.

Більшість людей можуть здавати кров, якщо вони:
Почуваються добре та мають бажання допомогти хворій людині.
Не    мають      протипоказань       до    донорства.

Віком      від   18    до    60    років.

Вагою      від   50    кг.

У Всесвітній день донора ми висловлюємо безмежну  подяку    всім, хто здає кров заради здоров’я чи порятунку життя інших людей. Бажаємо всім міцного здоров’я, щастя і миру в нашій країні.

понеділок, 13 червня 2022 р.

Увага! Книга - ювіляр.


Багато хто з нас виріс на цікавих  та веселих, сповнених пригод і пустощів, книжках Всеволода Нестайка — одного з найпопулярніших українських дитячих письменників. Більшість читачів знають його  за твором, який входить до шкільної програми, — «Тореадори з Васюківки». Та в добірці  письменника є чимало інших    цікавих  книжок.

Сьогодні ми хочемо познайомити Вас з пригодницьким романом Всеволода Нестайка «Загадка старого клоуна», якому в цьому році виповнюється 40 років з часу написання. Чи може дитяча книжка передати історичні події так, що вони  зацікавлять кожного читача? Так, якщо за написання береться Всеволод Нестайко.

Пригодницький роман «Загадка старого клоуна» розрахований на дітей, старших восьми років. У цьому захопливому творі йдеться про  київське шкільне життя вчорашнього сільського хлопчика Стьопи Наливайка та його однокласників і друзів з 6-Б класу. У Стьопи є один знайомий — старий клоун Чак і за сумісництвом чаклун. Клоун  допомагає головному герою та його товаришам подорожувати в часі і втрапляти у фантастичні пригоди. Юні читачі зможуть побачити Київ і киян у різні історичні епохи, починаючи від часів Ярослава Мудрого і закінчуючи XX століттям.

Ювілей книги — це відмінний привід познайомитися з літературним твором. Зараз не кожна дитина має змогу відвідати бібліотеку, тому книгу можна прочитати  онлайн в Бібліотеці української літератури за посиланням : http://surl.li/cepag

Приємного прочитання.

пʼятниця, 10 червня 2022 р.

Мозаїка народних свят. Трійця

Трійця вважається одним з найважливіших після Великодня християнських свят, яке прославляє Святу Трійцю:  Бога Отця, Бога Сина і Бога Духа Святого. Відзначається вона у неділю, на 50-й день після Світлого Христового Воскресіння. Тому Трійцю  називають П’ятидесятницею. Трійцю у народі ще називають Зеленими святами, що символізує розквіт природи й нового життя. Напередодні Трійці церкви та домівки людей прикрашаються  зеленим гіллям, квітами, травою. Ця традиція пов'язана з вірою в те, що зелень на Трійцю володіє особливою силою, захищає від різного зла. Букетик зелені, освячений у храмі зберігають цілий рік і використовують для лікувальних цілей.

Свято Трійці оповите містикою. У народі здавна вірили, що в цей день активно себе ведуть лісовики, русалки та інша нечисть, тому цього дня не варто купатися у водоймах – бо можуть залоскотати русалки та потягти на дно. Щоб їх задобрити у воду кидали різні крупи.

Дощ на Трійцю вважається дуже доброю прикметою: він обіцяє і багатий урожай, і тепле літо, і багато грибів у лісі.

На Зелені свята популярне сватання. Вважається,  якщо пара пройшла цей обряд на Трійцю, то життя молодих буде щасливим і благополучним. А вінчатися і влаштовувати весілля, на відміну від сватання та заручин на Трійцю не прийнято.

Не можна на Зелені свята шити, прати, різати, стригтися, а ще копати землю, садити рослини, косити траву і рубати дерева. Також не слід ображатися на близьких, думати про погане й сумувати.

четвер, 9 червня 2022 р.

Міжнародний день друзів


«Друг — це найкраще, що в тебе може бути, і найкраще, чим можеш бути ти». Дуглас Пейджест

9 червня, відзначається прекрасне свято –  Міжнародний день друзів. Справжній друг — подарунок долі. Нестримний сміх, захоплюючі історії, сокровенні таємниці й лише вам зрозумілі словечка — з другом завжди є про що поговорити, кого згадати і чим розважитись.

Нестримний сміх, захоплюючі історії, сокровенні таємниці й лише вам зрозумілі словечка — з другом завжди є про що поговорити, кого згадати і чим розважитись.

До речі, у календарі існують іще свята присвячені темі дружби. Це День дружби 30 липня, який присвячується дружнім відносинам між країнами, національностями й культурами, у третю неділю серпня відзначають День жіночої дружби, а третій тиждень травня – Тиждень давніх і нових друзів. Є навіть Міжнародний місяць дружби — лютий. Так що давайте хоча б раз на рік, показувати своїм друзям, наскільки вони важливі для нас, незалежно від політичних поглядів і різних життєвих ситуацій.

Дорогі наші друзі, спасибі за те, що ви у нас є! Ми дуже цінуємо  Вас і нашу дружбу. Сподіваємося, що з роками вона буде тільки міцніти!


середа, 8 червня 2022 р.

Роману Жуля Верна «Діти капітана Гранта» 155 років

 В цьому році виповнюється 155 років одному із найвідоміших і найулюбленіших пригодницьких романів «всіх часів і народів» «Діти капітана Гранта» Жуля Верна. Вже понад півтора століття ним зачитуються нові й нові покоління юних романтиків. Цей роман став першою книгою трилогії Жуля Верна, до якої входять  його пізніші романи «Двадцять тисяч льє під водою» та «Таємничий острів», поєднані спільними персонажами.

Роман «Діти капітана Гранта» має цікаву історію створення: якось до Жуля Верна звернулися члени Французького географічного товариства, занепокоєні тим, що діти погано знають географію, з проханням написати твір, що привернув би увагу підлітків до цієї науки. Саме так виник задум знаменитого твору.

понеділок, 6 червня 2022 р.

6 червня - День журналіста в Україні

6 червня в Україні  професійне свято всіх українських журналістів, кореспондентів та репортерів. Важко уявити сучасне суспільство без інформації,  без щоденних новин та сенсацій. Саме завдяки журналістам українці оперативно отримують об'єктивну та правдиву інформацію. Журналіст - це дуже відповідальна і небезпечна професія навіть у мирний час. А під час війни багато журналістів ризикують життям, щоб показати світу правду про бойові дії.

Дякуємо усім журналістам, операторам, фотографам, кореспондентам, які працюють в тилу і на фронті, за їхню  працю. Бажаємо їм творчого натхнення, нових цікавих тем, великих тиражів, гострого пера та наполегливості в досягненні нових висот на ниві журналістики, а також міцного здоров'я, особистого щастя, сімейного благополуччя.


неділя, 5 червня 2022 р.

«Книжка про сміття» Галини Ткачук

5 червня - Всесвітній день охорони довкілля - одна з найважливіших дат екологічного календаря. В 1972 році  на конференції ООН у Стокгольмі було ухвалено рішення щодо щорічного проведення Всесвітнього дня захисту довкілля. У такий спосіб представники держав — членів ООН намагалися привернути увагу громадськості до екологічних проблем.

Скільки часу минуло, а екологічні проблеми стали настільки актуальними, що знаходять активне відображення  у творчості письменників. На книжкових полицях з’явилося досить багато видань на екотему. В тому числі і для дітей, адже з дитинства  формується наше відповідальне ставлення до захисту довкілля. Прикладом такого видання є «Книжка про сміття» Галини Ткачук від видавництва «Видавництво Старого Лева». 

пʼятниця, 3 червня 2022 р.

Я люблю велосипед
Я люблю велосипед.
З ним я часто тет-а-тет.
Разом ми мчимо повсюди
І не раз нас бачать люди…Транспорт цей дає здоров’я.
Проти суму він як зброя:
Заведе в місця цікаві
Й лишить спогади яскраві.
Ще з дитинства з ним я друг –Легше все любить навкруг,
Як несе у даль цей «кінь»…

Він є благом поколінь!  Микола Микосовський

середа, 1 червня 2022 р.

Всесвітній день батьків

В перший  день літа в Україні, як і у всьому світі, відзначають  Всесвітній день батьків (Global Day of Parents).  Це ще одне сімейне свято, яке припадає на самий початок літа і відзначається разом із Міжнародним днем захисту дітей.

Всесвітній день батьків був затверджений Генеральною асамблеєю ООН у 2012 році. А вже в 2013 році свято відзначили спільно з Днем захисту дітей.

Батько й мати  – найрідніші і найближчі кожному з нас люди. З них починається родина, яка є берегинею благородних почуттів: любові, вірності, синівської та дочірньої вдячності. Батьки несуть  відповідальність за виховання та захист дітей, за те, щоб повний і гармонійний розвиток їхньої особистості обов’язково відбувався  в атмосфері щастя, любові і розуміння. Шанування батьків – один з найсвятіших обов’язків дітей. 

Ми вітаємо всіх батьків  і бажаємо довгих років, міцного здоров’я та терпіння,  любові до дітей і гордості за них,  достатку в домі, мудрості і сил. Щоб їхні діти пам’ятали і дбали про них, ділились обіймами, лагідними і теплими словами.