пʼятниця, 10 червня 2022 р.

Мозаїка народних свят. Трійця

Трійця вважається одним з найважливіших після Великодня християнських свят, яке прославляє Святу Трійцю:  Бога Отця, Бога Сина і Бога Духа Святого. Відзначається вона у неділю, на 50-й день після Світлого Христового Воскресіння. Тому Трійцю  називають П’ятидесятницею. Трійцю у народі ще називають Зеленими святами, що символізує розквіт природи й нового життя. Напередодні Трійці церкви та домівки людей прикрашаються  зеленим гіллям, квітами, травою. Ця традиція пов'язана з вірою в те, що зелень на Трійцю володіє особливою силою, захищає від різного зла. Букетик зелені, освячений у храмі зберігають цілий рік і використовують для лікувальних цілей.

Свято Трійці оповите містикою. У народі здавна вірили, що в цей день активно себе ведуть лісовики, русалки та інша нечисть, тому цього дня не варто купатися у водоймах – бо можуть залоскотати русалки та потягти на дно. Щоб їх задобрити у воду кидали різні крупи.

Дощ на Трійцю вважається дуже доброю прикметою: він обіцяє і багатий урожай, і тепле літо, і багато грибів у лісі.

На Зелені свята популярне сватання. Вважається,  якщо пара пройшла цей обряд на Трійцю, то життя молодих буде щасливим і благополучним. А вінчатися і влаштовувати весілля, на відміну від сватання та заручин на Трійцю не прийнято.

Не можна на Зелені свята шити, прати, різати, стригтися, а ще копати землю, садити рослини, косити траву і рубати дерева. Також не слід ображатися на близьких, думати про погане й сумувати.

Немає коментарів:

Дописати коментар