неділя, 30 січня 2022 р.

Літературні прикраси. Віртуальна виставка


31 січня – Міжнародний день ювеліра.  Золоті руки ювелірів творять шедеври, які грають і переливаються, заворожують своєю красою.  Найгучніші імена з ювелірного світу - Карл Фаберже, Льюїс Тіффані, Луї Франсуа Картьє, Гаррі Вінстон, Рене Лалік.  

Прикрашати себе, одяг, зброю люди почали ще з давніх-давен. Дорогоцінні камені та метали у майстерних руках перетворювалися на витвори мистецтва, які могли ощасливити когось, або стати причиною горя. Коштовності  часто були запорукою миру, ще частіше - причиною розбрату, вони  покоряли і розбивали серця, приносили натхнення чи зневіру. Про них існує багато легенд,  чудових і цікавих історій.

Пропонуємо Вам добірку книг — своєрідну скриньку скарбів, де ховаються захоплюючі любовні сюжети, запаморочливі пригоди, детективні історії, казкові сюжети.  Всі вони різні, але їх поєднує блиск, краса та сила, на яку здатні тільки коштовності та прикраси.





четвер, 27 січня 2022 р.

Пам’ятники героям казок Льюїса Керрола.

 27 січня виповнюється 190 років від  дня народження Льюїса Керролла - видатного англійського письменника, філософа та математика, класика світової дитячої літератури. Чудовий світ автора зачаровує і дорослих, і дітей. Книги про Алісу читають у всьому світі, вони стали перлиною дитячої світової літератури. Герої казок Льюїса Керролла настільки популярні у народі, що їм, навіть, встановили пам’ятники в багатьох країнах світу. Хочете про них дізнатись? Тоді запрошуємо Вас переглянути відео «Памятники героям казок Льюїса Керрола «Аліса в Країні Чудес» та «Аліса в Задзеркаллі»»

 




середа, 26 січня 2022 р.

"Маленький сюжет великої історії" Відеоспомин

Роки нестримною ходою продовжують свій рух, усе далі й далі відкидаючи нас у часі від подій початку ХХ сторіччя, коли у полум’ї революції народжувалась Українська Народна Республіка. Народжувалась, щоб усього лиш на коротку мить посіяти в серцях справжніх українців надію на відродження колишньої величі козацької Гетьманщини.

29 січня 1918 року відбулася надзвичайно трагічна подія в українській історії. Уряд УНР, опинившись без війська, кинув на протистояння з російською армією, що йшла на Київ, кілька сотень погано озброєних українських студентів та гімназистів.

Бій під Крутами тривав близько шести годин, у ньому загинуло від 70 до 100 бійців з української сторони. Втрати більшовицьких військ тоді сягнули 300 чоловік. Українці розібрали залізничні колії, що затримало росіян на чотири дні та дало змогу укласти Брест-Литовський мирний договір.

Пропонуємо Вам відео, яке створене з фрагментів спогадів Михайла Баталіна, одного з очевидців тих подій, надрукованих в книзі:

Крути. Січень 1918 року:док., матеріали, дослідж., кіносценарій/ Іст.- Культорол. Т-во «Герої Крут»., упоряд. Я. Гаврилюк .- К.: Вид. Центр «Просвіта», 2008.- с. 175-179.

 

вівторок, 25 січня 2022 р.

Подорож книгою «Незвичайні професії» Ю. Коломоєць та А. Гутніченко

     У світі налічується багато різноманітних професій  - понад 40 тисяч. Море професій неозоре і серед них є багато незвичайних і рідкісних професій. Вже в молодших класах діти задумуються, ким же бути в майбутньому. Щоб знайти улюблену роботу, потрібно перш за все добре знати, які роботи взагалі є на світі.

На  зустрічі з юними читачами ми познайомили їх з такими незвичайними професіями як PR-агент, маркетолог, іміджмейкер, психоаналітик, ландшафтний дизайнер, логістик, веб-дизайнер, нанотехнолог та іншими. Діти з задоволенням відгадували загадки про професії та здійснили подорож книгою Юлії Коломоєць та Алли Гутніченко «Незвичайні професії». 

Це книга-вімельбух. Що таке віммельбух? Вімельбухами називають дитячі розвивальні книжки-картинки з мінімумом тексту (чи взагалі без нього) та яскравими, деталізованими, максимально насиченими візуальною інформацією ілюстраціями.

Автори книги знайомлять нас з хлопчиком Андрійком у якого незвичайна родина. Кожен у ній має улюблену роботу і в кожного – незвичайна, але важлива й цікава професія.
Мама – флорист, тато – палеонтолог, сестра – обіймачка панд, дідусь – тітестер, а бабуся – сурдоперекладач. А ще в родині є склодув і повітроплавець, архітектор, піцайоло і кінолог.

Кожній професії присвячено по три розвороти: на одному розповідається про її особливості та зображено сферу діяльності, 

на другому йдеться про знаряддя, які потрібні для роботи фахівцеві,
а третя є інтерактивною та інформативною.
Запрошуємо юних читачів та їх батьків до бібліотеки  познайомитися з цим чудовим виданням.



понеділок, 24 січня 2022 р.

Краєзнавча подорож «Край, в якому я живу». До 90- річчя Донецької області


«Пізнай свій край..., себе, свій рід, свій набрід, свою землю - і ти побачиш свій шлях у життя...»

              Г. Сковорода

Без минулого немає майбутнього. Люди пам'ятають цю багатовікову мудрість народу і тому продовжують цікавитися історією, геологією, культурою, подіями краю, де вони народилися і живуть.

Пожовклі сторінки старої книги, маленька монета, знайдена в землі, уламок глиняного посуду, предмети озброєння, кам’яні жорна - усе це "сліди" минулого. До деяких  з них ми можемо доторкнутися рукою, про інші прочитати, переглянути фільм або почути з уст краєзнавців.

23 січня наш земляк, краєзнавець, історик, археолог, член НСКУ Володимир Давиденко став гостем бібліотеки. Він розповів про унікальні археологічні знахідкі, які  були знайдені на території нашого краю.  Присутні переглянули фотографії експонатів.













Чималий інтерес викликали фільми "Подорож по Сіверському Донцю" "Половецький витязь", "Забутий меморіал".  Після  перегляду фільмів присутні на заході жваво обговорювали деякі моменти, а В
олодимир Вікторович з задоволенням відповів на всі запитання.

Ми щиро вдячні Володимиру Давиденку за захопливий екскурс у цікаву історію  нашого краю і сподіваємося, що на нас чекає ще багато подібних зустрічей.

четвер, 20 січня 2022 р.

Соборна та єдина моя Україна. Книжкова виставка


22 січня Україна відзначає величне національне свято - День Соборності.

До цього свята в бібліотеці оформлена книжкова виставка «Соборна та єдина моя Україна». Представлені  на ній видання, висвітлюють найважливіші події в історії нашої країни – передумови і причини об’єднавчого процесу, тернистий шлях України до соборності, ідеї побудови української, самостійної Держави.




вівторок, 18 січня 2022 р.

Літературне сузір'я України. Письменники-ювіляри. Січень

Творчість українських письменників високо цінується і варта уваги. Щорічно відзначаються урочисті дати письменників і поетів. 2022 рік не став винятком. Відкриваємо для Вас нову рубрику «Літературне сузір’я України». Кожного місяця ми будемо знайомити Вас з письменниками-ювілярами України та їх творами. Приємного перегляду!



понеділок, 17 січня 2022 р.

Відео-ролик «Соборність – це…»

22 січня  День Соборності України. Саме цього дня в 1919 році в Києві, на Софіївській Площі було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. 

Відзначення Дня Соборності сьогодні важливе, як ніколи. Адже, воно  нагадує всім про те, що лише в єдності є сила, що лише разом можна знайти спільну мову та порозуміння, подолати всі труднощі нашого сьогодення.

Що таке соборність? Відповідь на це питання Ви зможете знайти, переглянувши відео-ролик «Соборність – це…»



неділя, 16 січня 2022 р.

Конкурсно-розважальна програма «Сніжку лови, все про зиму говори».

16 січня  відзначається Всесвітній день снігу. Якщо на дворі немає снігу і ви не можете покататися на лижах, ковзанах, санчатах, пограти в сніжки чи побудувати білі замки, то це не привід для смутку, а навпаки, чудова нагода повеселитися  у нас  в бібліотеці…

Щоб  вихідний день був  цікавим,  ми провели для дітей конкурсну-розважальну програму «Сніжку лови, все про зиму говори». 

Дітки з захопленням брали участь у іграх та конкурсах:  «Яка вона - зима?», «Влуч сніжкою», «Намалюй зиму»

«Зліпи сніговика», «Зимові прислів’я», з задоволенням відповідали на питання літературної вікторини  «Зимова круговерть» та розгадували загадки






Всі учасники дійства отримали заряд добрих і позитивних емоцій, гарний настрій та солодощі.

четвер, 13 січня 2022 р.

Національні святині України. Святогірська Свято-Успенська лавра. До 90-річчя Донецької області

З 1997 року видаються книги науково-популярної серії «Національні святині України», присвячені 200-літтю Різдва Христового. Унікальні книги серії розповідають про релігійну, культурно-історичну та мистецьку спадщину, зосереджену у найвизначніших храмових та монастирських ансамблях України, включаючи і ті, що були знищені протягом XX століття. В рамках серії видано більше 30 книг.


Одна з них – «Святогірська Свято-Успенська лавра» написана нашим земляком,  істориком Володимиром Миколайовичем Дєдовим. 

середа, 12 січня 2022 р.

Відео-подорож "Чудесні перлини природи України. Заповідник "Крейдяна флора" До 90-річчя Донецької області

З 1997 року за ініціативою Центру охорони дикої природи і Всесвітнього фонду дикої природи відзначається День заповідників і національних парків.

На Україні функціонує 19 - природних заповідників, 5 – біосферних заповідників, 52 – природні парки.

Хочете познайомитися з унікальним природним місцем на Донеччині? Тоді просто перегляньте це відео про заповідник «Крейдяна флора». 



вівторок, 11 січня 2022 р.

Книжкове новосілля. Виставка-подарунок

 

Запрошуємо на новосілля до нашої бібліотеки! На новосілля книг, які ми отримали в дар від наших друзів, читачів і незнайомих людей. Впевнені, що ці книги принесуть радість багатьом юним читачам бібліотеки. Допоможуть їм поринути у світ казки, пригоди та фантастики.

 

Сьогодні, у Всесвітній день «спасибі», ми говоримо: «Велике спасибі всім, хто дарує книги бібліотекам!»