четвер, 30 вересня 2021 р.

Відео-подорож літописом нашої бібліотеки

30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек! Це свято, не тільки працівників бібліотек, а і всіх тих, хто любить книгу.  Це свято духовності, мудрості і знань.

 



Запрошуємо Вас здійснити віртуальну подорож літописом нашої бібліотеки.

Частина перша.


                                                         Частина друга.


вівторок, 28 вересня 2021 р.

Віртуальна виставка «Трагедія Бабиного Яру»

 
80 років тому сталась одна з наймасштабніших трагедій  людства - Бабин Яр. Це є приводом згадати про жертви війни та Голокосту, вшанувати безневинно загиблих в тих страшних подіях.

Віртуальна  виставка
«Трагедія Бабиного Яру» познайомить Вас з художніми творами та документальними матеріалами, в яких описується ця трагедія.
 

неділя, 26 вересня 2021 р.

Віртуальна виставка «Книжкові спокуси осені»

Осінь - ідеальна пора для читання. Ми  пропонуємо Вам  добірку книг,  які занурять вас в атмосферу осені, допоможуть боротися з нудьгою і піднімуть настрій. Запасіться улюбленими тістечками і приступайте до читання книг дія яких, в основному, відбувається в осінній сезон.



 

четвер, 23 вересня 2021 р.

Етнографічний куточок просто неба

 

21 вересня, в сквері м-ну «Хімік» з’явилися нові етнографічні об’єкти - старовинний гарман та два кам’яні жорнова від млина. Ці знаряддя праці селян розмістили поряд зі скульптурою половця.

Вони були знайдені істориком, археологом, членом Національної спілки краєзнавців України мешканцем нашого мікрорайону, Володимиром Вікторовичем Давиденком.

Ці артефакти викликали неабияку зацікавленість як у дітей, так і дорослих.

Для сучасників дев’ятигранний кам’яний артефакт у дивину, адже не кожен знає його призначення. А от наші пращури не уявляли господарства без цього сільськогосподарського знаряддя, призначеного для вирівнювання і ущільнення поверхового шару ґрунту, дроблення і руйнування ґрунтових глиб після оранки, а також для обмолоту зерна.

Кам'яні жорна (пристрій для помолу збіжжя) в поселеннях східних слов'ян відомі з VIII століття. У XVIII—XIX століттях майже в кожній оселі був цей простий, але такий необхідний у господарстві механізм. Про його існування та значимість свідчить згадка в давньому руському літописі «Повість временних літ».

Ми сподіваємося, що ці експонати покладуть початок розбудови етнографічного куточку в нашому мікрорайоні.

середа, 22 вересня 2021 р.

Подорож у «Читай-місто»

Зазвичай, знайомство майбутніх читачів з бібліотекою розпочинається з екскурсії. Для багатьох дітлахів це перше в житті відвідування бібліотеки і дуже важливо, щоб ця зустріч з бібліотекою і книгою запам’яталася їм надовго і залишила найтепліші спогади. Тому, в місячник популяризації бібліотек, ми завжди проводимо екскурсії. 

Ось і сьогодні першокласники школи нашого мікрорайону завітали до нас в гості. В стінах бібліотеки їх чекало театралізоване дійство. Разом з відомою казковою героїнею Бабусею-Ягусею діти занурилися у чудовий книжковий світ, познайомилися з відділами бібліотеки, з різноманіттям книжкового фонду, з правилами користування бібліотекою і дбайливим відношенням до книги. 
 

На згадку про першу зустріч з бібліотекою ми всім дітлахам подарували «закладки-пам’ятки» для книг з порадами для читачів та режимом роботи бібліотеки.
Завдяки використанню театрально-ігрової форми, екскурсія перетворилася в справжнє незабутнє свято для дітей. 

 

 

вівторок, 21 вересня 2021 р.

Міжнародний день миру. Діалог «Цінності миру»

Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть дружно та спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат. Саме тому у 2001 році Генеральна Асамблея ООН утвердила свято Міжнародний день миру, який відзначається 21 вересня. Це день глобального припинення вогню і відмовлення від насильства. Він присвячений ідеалам миру як у відносинах у середині держав, так і у відносинах між усіма державами, народами та покликаний змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити щось заради спокою на Землі. Емблемою Міжнародного дня миру є голуб з оливковою гілкою. Її творцем є Пабло Пікассо. Вперше цей символ був представлений на Всесвітньому конгресі прихильників миру, що проходив у Парижі в 1949 р. Сьогодні на Сході нашої держави лунають постріли та проливається людська кров. Тому зараз, як ніколи, для кожного з нас мир – найбільша і найважливіша цінність. Саме про це сьогодні відбувся діалог «Цінності миру» між бібліотекарями та мешканцями мікрорайону в сквері «Родинного відпочинку» м-на «Хімік».

 

Мир на землі — це затишок і тиша,
Це сміх дитячий і душі політ,
Коли поет чарівні вірші пише
Про незвичайний, дивовижний світ.

Мир на землі — це росяні світанки,
Краса і творчість, пісня у гаях.
Мир на землі — це вечори і ранки
Із радістю і щастям у серцях.

Мир на землі — це дім і мама, й тато,
Й любові стільки — просто через край!
Це та земля, де щастя є багато
І в кожній хаті — хліба коровай.

Це та земля, де сміх і пісня лине,
А діти йдуть до школи знов і знов.
Й ніколи у боях ніхто не гине,
Бо там господар — щастя і любов.

 Надія Красоткіна

понеділок, 20 вересня 2021 р.

Історія Слов'янська, про яку ви ще не чули. "Епілог"

 

    У цій серії "Слов'янськ. Легенди" Ви дізнаєтеся про першу станцію "Гілки" на в'їзді в місто, а також про Будинок купецьких зборів, у вікнах якого зараз гуляє вітер ...
    Станція "Міська" (в районі сучасного автовокзалу) була першою на кордоні тодішнього Слов'янська, адже від неї до залізничного вокзалу простягалася величезна промзона. Далі по шляху проходження паровоза розташовувався Палац купецького зібрання, у якого теж є своя багата історія. На окрему увагу заслуговує, безпосередньо, "Гілка". Ви дізнаєтеся подробиці про паровози, які ходили по Слов'янську, про долю залізничного полотна після закриття руху, а ще - історію, розказану машиністом "Гілки".

неділя, 19 вересня 2021 р.

Історія Слов'янська, про яку ви ще не чули. "Новослов'янська"

 

    Кінцева платформа "Гілки", Новослов'янська, знаходилась на території нинішнього залізничного вокзалу. Поруч з вокзалом знаходиться пам'ятник архітектури - храм Олександра Невського, побудований працівниками залізниці на місці колишньої дерев'яної церкви. Храм побудований на честь імператора Олександра ІІ в подяку за скасування кріпосного права і раніше у дворі храму був ще й пам'ятник Олександру II. За радянських часів храм був осквернений, а в період окупації німецькими військами, там продовжилася служба.

субота, 18 вересня 2021 р.

Історія Слов'янська, про яку ви ще не чули. "Керам-виробництво"

 

    10 серія проекту Слов'янськ. Легенди розповідає про керамічне виробництво в Слов'янську до Жовтневої революції. У 19 столітті в наше місто прибули підприємці з Польщі Дзєвульскі і брати Лянге, у яких в місті Опочно вже було виробництво. Завдяки їм про Слов'янськ дізналися в усьому світі, адже якість плитки оцінили належним чином на багатьох виставках. Завод Ессена-Кузнєцова, від якого залишилися лише руїни і всього одна стіна фасаду, теж потрапив в кадр. Про нього є цікава історія, яку Ви дізнаєтеся в другій половині серії.

Матеріали взяті з сайтів:

https://www.0629.com.ua/news/2161061/istoria-slavanska-o-kotoroj-vy-ese-ne-slysali

https://www.youtube.com/watch?v=MRVDTvI21_M&list=PLMDXWfxjaZXeKsstBWH5YSyJnmmOYy-I2

https://www.youtube.com/watch?v=0VRzBZLJd2k&list=PLMDXWfxjaZXeKsstBWH5YSyJnmmOYy-I2&index=12


пʼятниця, 17 вересня 2021 р.

Історія Слов'янська, про яку ви ще не чули. "Діловий центр 100 років тому"


    Мало хто знає, що історичний центр Слов'янська - це не тільки площа і перший міський банк. Міська управа до революції знаходилася на вулиці Катеринославській (нині - Центральна), а поруч з нею розташовувався другий банк в місті. Промисловість Слов'янська була добре розвинена в ті роки, як ми сміємо припустити, адже в такому маленькому місті працювало відразу дві великих фінансових установ. Також на цій вулиці знаходиться загадковий будинок Кошелева - він відрізняється гарною плиткою на фасаді, яка через 3 війни залишається цілою і куполом над дахом. На цій-же вулиці розташований відомий в Слов'янську будинок купця Рабиновича (нинішнє відділення СБУ).

Матеріали взяті з сайтів:

четвер, 16 вересня 2021 р.

Книжкова виставка "Автограф на пам'ять"

Шановні читачі! На абонементі бібліотеки оформлена книжкова виставка «Автограф на пам'ять». Запрошуємо Вас долучитися до дивовижного світу автографів.

Автограф письменника перетворює книгу зі звичайного видання в пам'ятний сувенір. Підписана книга немов зближує нас з автором, робить його текст трохи більш особистим, адресованим безпосередньо читачеві. Напис на книзі надає їй унікальний характер, адже книга стає єдиною в своєму роді, і цінність її зростає.

Історія Слов'янська, про яку ви ще не чули. "Навчальні заклади"

 

    Якою була освіта в Слов'янську до Жовтневої революції? Хто будував навчальні заклади і що розташоване в цих будівлях зараз? Восьма серія проекту  "Слов'янськ. Легенди" розповідає про "Червону" гімназію, про те, чому вона так називалася і її відмінності від інших навчальних закладів. Також Ви дізнаєтесь, де розташовувалася синагога в Слов'янську, що відбувалося в будівлі, відомій нині, як зруйнований Купецький Дім в Слов'янську і дуже цікаву легенду про нього і наостанок розповідь про духовне училище, поруч з яким розташована Всіхсвятська церква (нині від неї не залишилося нічого).



середа, 15 вересня 2021 р.

Творчість наших читачів




Осінь – чудова пора року, яка змінює все навколо та перетворює на жовте, червоне, багряне, золоте.
А ще осінь  своїм настроєм легкого смутку, має дивовижну здатність пробуджувати творчість.

Пропонуємо декілька віршів нашого колишнього читача Васильчука Павла Гнатовича (1932-2011), присвячених цій порі року . 

Рання осінь

Рання осінь кида лист під ноги.

Мов радіє: скоро вже зима

Захова під сніг стежки й дороги

І на них заблудиться й сама.

 

Аж до того, як весна прилине,

Проліском проб’ється із землі.

З високості пісня журавлина

Людям нагада про радості й жалі.