вівторок, 31 серпня 2021 р.

31 серпня - День коня

В останній день літа відзначається День коня , а православна церква відзначає День пам’яті Святих мучеників Флора і Лавра, покровителів коней. В цей день коні не працювали, їх годували особливо смачно, заплітали для краси в гриву стрічки або строкаті клаптики.                                                                           Про цих чудових і дуже розумних тварин написано  безліч книг. В деяких творах кінь постає другом і помічником людини, в інших -  спортсменом або казковим героєм.

Пропонуємо Вам невелику добірку книг про коней з фонду нашої бібліотеки.


 Дік Френсіс відомий як автор  детективів, матеріали для яких взяті зі світу кінного спорту . Це  романи «Фаворит», «Бурхливий фініш», «Останній бар'єр», «Смерть на іподромі» . Сам колишній жокей, автор блискуче володіє темою і створює захоплюючі сюжети про інтриги, афери і брудні махінації, які панують навколо цього благородного виду спорту.




Петро Єршов «Горбоконик»

«Горбоконик»  – це перший великий твір автора, який одразу став класикою російської літератури. Головні персонажі - селянський син Іван-дурник і чарівний Коник-Горбоконик. Своєрідний стиль, народний гумор, вдалі картини народного життя сприяли успіху віршованої казки.

 В казці Костянтина Паустовського  «Теплий хліб» розповідається про вороного коня який, поранений німецьким снарядом, залишився у селі Бережки. Жителі села вважали коня спільним і кожен годував його. Одного разу кінь постукав мордою в хвіртку бабусі хлопчика Фільки. Про те, що трапилося далі, ви дізнаєтеся з книги.


Енциклопедичні видання «Коні та поні», «Лошади» познайомлять читачів з однією з найпоширеніших у світі тварин, які протягом декількох тисячоліть  живуть поруч з людиною, допоможуть  розпізнати  найвідоміші породи коней  та  дізнатися про їхні основні ознаки , особливості розведення і утримання.


понеділок, 30 серпня 2021 р.

Зої Бейзер і Джо Шарп «Навколо світу з Інгридиками»

Автори цієї оригінальної книги, яку вони окреслили як «Атлас смаків», переконані, що дітям необхідно розповідати про історію та культуру їжі, знайомити їх із різними смаками. Тому веселі персонажі «інгридики» вирушають у навколосвітню подорож, щоби здобути безцінні знання про кулінарні традиції майже усього світу. Книжка подає чимало історичних відомостей, розповідає про гастрономічну культуру різних країн, кулінарні традиції, наводить факти про фермерство, досліджує кухню французького ресторану і навіть наводить календар дивовиж, які відбуваються на Британських островах.

Розповідь про пригоди подається у формі коміксу із мапами та змістовними поясненнями.

Автори вважають, що сидіти за столом усією сім’єю має бути весело. У світі багато різноманітних заманливих страв, які припадуть до смаку кожному члену родини. Мексиканські гострі вуличні загортанці, сирно-цибулевий пиріг із Британських островів, тайська овочева веселка та ще багато екзотичних, але легких у приготуванні страв, можуть з’явитися на вашому столі, якщо будете уважно виконувати рекомендації інгридиків. Усередині цієї щедро проілюстрованої книжки Ви знайдете 13 смачних, оригінальних рецептів страв з усього світу, яких ще не куштували, але які легко приготувати. Влаштуйте сімейні кухонні вечорниці.

               Читайте, готуйте та їжте всі разом! Так смачніше та веселіше!

четвер, 26 серпня 2021 р.

День пам'яті захисників України

Щорічно 29 серпня  в країні відзначається День пам’яті захисників України.

Для відзначення дня пам’яті та героїзму загиблих захисників було обрано саме цю дату, оскільки цього дня в Іловайському котлі загинуло найбільше бійців за весь час війни на Донбасі.

До Дня пам’яті захисників України ми презентували тематичну поличку «З Україною в серці». На ній представлені книги серій «Хроніка» та «Своя війна» - спогади тих, хто пройшов пекло і вижив, про життя «до» і «після». Про події на  Донбасі в часи війни розповідають українські військовики, журналісти, блогери, помічники військових, медики - всі ті, хто жертвував життям, сім’єю, спокоєм і здоров’ям заради рідної української землі.


Пам’ятаємо та шануємо… Герої не вмирають – вони завжди житимуть у нашій пам’яті!  

      Запрошуємо усіх охочих ознайомитися із запропонованими матеріалами.

понеділок, 23 серпня 2021 р.

Зі святом!

 


Святковий захід «З Україною в серці»

 

Кожен, хто   завітав 22 серпня у «Сквер Родинного відпочинку» м-ну «Хімік», мав нагоду цікаво та корисно провести час. Адже тут відбувся святковий захід «З Україною в серці», приурочений 30-ій річниці Незалежності України.  


 Його підготували і провели ми, бібліотекарі бібліотеки-філії №8, та педагоги Центру дитячої та юнацької творчості (ЦДЮТ) та Станція юних техніків м. Слов’янська.

Цікавою для присутніх була конкурсна програма «Україна - моя Батьківщина». Вікторини та конкурси, у яких  з великим задоволенням взяли участь відвідувачі,

середа, 18 серпня 2021 р.

Спас Медовий, Яблучний і Горіховий

 

Місяць серпень дарує нам три великих християнських свята — Спас: Медовий, Яблучний і Горіховий, які тісно пов'язали традиції священних писань зі збором врожаю та підготовкою дарів літа на зимове зберігання. Про історію свят, їх традиції та прикмети – у нашій відео-презентації.

понеділок, 16 серпня 2021 р.

Літературний привал «На лавочці-читалочці».

Літо - найприємніша пора року. Це час, коли читати можна де завгодно: на пляжі, на балконі, на дачі, або у найближчому парку на лавочці. 

16 серпня в сквері «Родинного відпочинку» мікрорайону «Хімік» ми провели  веселу гру під назвою літературний привал «На лавочці - читалочці». Учасники гри згадати деяких героїв популярних дитячих книжок - то, як їх звали, де вони жили та в які пригоди потрапляли, відповіли на питання вікторини «Біле-чорне», пограли в гру «Витягни ріпку». 



Розваги, які ми провели з дітьми,  урізноманітнили  дозвілля, подарували учасникам чудовий настрій і море позитивних емоцій.  Спілкування було приємним і корисним.


На «Лавочці-читалочці»   ми виставили літературу на любий смак для всієї родини і ще раз нагадали присутнім  про те, яку радість може принести читання і  друковане слово та запросили всіх до бібліотеки.

 


неділя, 15 серпня 2021 р.

Дні і роки: історії кроки. Виставка-перегляд

Сьогодні, коли відбуваються потужні зрушення в суспільному сприйнятті минулого, відновлюється інтерес до історії України. На виставці-перегляді «Дні і роки: історії кроки» представлені книги серії "Історія без цензури", в яких викладена історія України по періодах. Ініціаторами проекту є  видавництво "Клуб сімейного дозвілля", просвітницький проект "LIKБEЗ. Історичний фронт", Інститут історії України НАН України, Український інститут національної пам`яті та Київський національний університет ім. Тараса Шевченка.

В книгах розповідається про українське минуле,

четвер, 12 серпня 2021 р.

Літературні премії світу


 Премія з літератури має бути присуджена тому, хто напише визначний твір ідеалістичної спрямованості.

А. Нобель

    Письменники творять дива на папері, ми їх читаємо, ми ними захоплюємося. Одні такі книги живуть довго, інші стають безсмертними, а є деякі, які губляться у часі і просторі. Існують витвори літераторської уяви, які вже багато років визнані читачами і світом загалом, чиє слово не тьмяніє у вирі життя. Такі книги та їхніх авторів відзначають різними літературними преміями. Отже, найголовніші літературні премії міжнародного ґатунку.



вівторок, 10 серпня 2021 р.

Сучасні популярні українські письменниці


    Українські письменниці - це особливий колорит української літератури. Вони пишуть так, як відчувають, висловлюють думки яскраво і експресивно.



неділя, 8 серпня 2021 р.

Цікаве дозвілля. Всесвітній день кішок

8 серпня  з ініціативи Міжнародного фонду із захисту тварин «Animal Welfare» відзначається Всесвітній день кішок.

В цей день не тільки вшановують пухнастих домосідів, але привертають увагу всіх небайдужих до проблеми бездомних котів і кішок.

четвер, 5 серпня 2021 р.

Міжнародний день світлофора

5 серпня відзначається Міжнародний день світлофора. 

Коли на вулицях стали з'являтися автомобілі, то потреба в регулюванні їх руху стала цілком очевидною. Перший світлофор винайшов британець Джей Найт в 1868 році. Він був встановлений у Лондоні біля парламенту. Винаходом потрібно було керувати вручну, піднімаючи і опускаючи стрілку. Її незабаром замінили на ліхтар, який працював на газі і мав всього два кольори: червоний і зелений.

Попередник сучасних світлофорів був встановлений 5 серпня 1914 року в Америці у місті Клівленд і мав зелений і червоний сигнали. Він переключався поліцейським, який сидів на перехресті вулиць в скляній будці, і при перемиканні додатково видавав звуковий сигнал.

середа, 4 серпня 2021 р.

Цікаве дозвілля. Міжнародний день світлофора.

З кожним днем ​​на наших дорогах з'являється все більше і більше транспорту: автомобілів, мотоциклів, велосипедів, самокатів. Високі швидкості і інтенсивність руху вимагають від водіїв і пішоходів бути дуже уважними. Тому основою безпечного руху є дисципліна, обережність і дотримання правил дорожнього руху.

Напередодні Міжнародного дня світлофора ми відправилися у сквер «Родинного відпочинку» нашого мікрорайона, де провели для дітей пізнавально-ігрову програму «Світлофор - наш вірний друг».



Бібліотекарі познайомили дітей з історію світлофора, розповіли, які сигнали він роздає, чому для світлофора вибрали такі кольори і що вони означають. 


До уваги дітлахів були представлені книжки про правила дорожнього руху і про безпечну поведінку на дорогах.

Діти із задоволенням вирішували «Завдання пішоходів», відповідали на питання вікторини «Світлофор», відгадували жартівливі загадки, а також взяли участь у грі  «Будь уважним на дорозі».