5 серпня відзначається Міжнародний день світлофора.
Коли на вулицях стали з'являтися автомобілі, то потреба в регулюванні їх руху стала цілком очевидною. Перший світлофор винайшов британець Джей Найт в 1868 році. Він був встановлений у Лондоні біля парламенту. Винаходом потрібно було керувати вручну, піднімаючи і опускаючи стрілку. Її незабаром замінили на ліхтар, який працював на газі і мав всього два кольори: червоний і зелений.
Попередник сучасних світлофорів був встановлений 5 серпня 1914 року в Америці у місті Клівленд і мав зелений і червоний сигнали. Він переключався поліцейським, який сидів на перехресті вулиць в скляній будці, і при перемиканні додатково видавав звуковий сигнал.
В Європі світлофори почали встановлюватися в 1922 році, спочатку в Парижі, а потім в Гамбурзі. В Україні перший світлофор був встановлений в 1936 році у Харкові.
У перших світлофорах порядок кольорів був не такий, як зараз - зелений знаходився зверху, але в 1968 році було прийнято рішення Міжнародної конвенції про дорожній рух, встановити в усьому світі червоний сигнал нагорі. Єдине місто в світі, де до сих пір зелений знаходиться над червоним - Сірак'юс (Ірландія).
Сьогодні існує декілька видів світлофорів: автомобільні, для пішоходів, для велосипедистів, для маршрутних транспортних засобів, а також річкові, трамвайні і залізничні. Хоча вони і відрізняються за зовнішнім виглядом, але всі виконують одну роль - несуть світлову інформацію.
Є і пам'ятники світлофору.
В 2006 році в Новосибірську було встановлено пам'ятник світлофору, а поруч з ним - віддає честь вусатий інспектор.
До Міжнародного дня світлофорів в дитячому відділі нашій бібліотеці розгорнуто книжкову виставку "Світлофор - наш вірний друг", де на кожній полиці представлені цікаві книги за кольором світлофора.
Будьте уважними на дорогах та
дотримуйтеся сигналiв свiтлофорiв!
Немає коментарів:
Дописати коментар