середа, 21 липня 2021 р.

Книга на екрані. Е. Хемінгуей "Старий і море"

Ернест  Мі́ллер Хемінгуей, який народився 21  липня 1899 року, здобув широку популярність завдяки своїм романам та оповіданням, а також завдяки активному та наповненому пригодами життю.

…Він любив котів і дайкірі, у молоді роки займався боксом, був гірськолижником, яхтсменом, мисливцем, снайпером, військовим кореспондентом, заходив у клітки з левами, обожнював сафарі,

ловив акул, мав чотири пристрасні шлюби, пройшов дві світові війни, був поранений, побував в численних аваріях, двох авіакатастрофах та ледь не загинув під час лісової пожежі, переніс малярію, сибірську виразку, гепатит, безліч переломів та струсів мозку,  а в  результаті покінчив життя самогубством застрелившись з рушниці…

Близькі називали його Папою. Людина, саме життя якої може стати сюжетом захоплюючої книги, увійшов в історію як один з найвизначніших американських письменників, володар Пулітцерівської та Нобелевської премії з літератури за повість «Старий і море» (1954). Після виходу книги «Старий і море» особливо пронирливі кубинські рибалки вішали лапшу на вуха довірливим туристам, розповідаючи, що це вони й є ті самі старі з повісті.

 В 1935 році Папі подарували незвичайного кошеня на ім’я Сноубол (Сніжок), на кожній лапці якого було по шість пальців. З того часу коти в будинку Хемінгуея не переводилися. Навіть зараз в будинку-музеї письменника у Флориді живе багато котів, серед яких з півсотні шестипалих нащадків Сніжка. Вони визнані національним надбанням. І зараз мільйони туристів зі всього світу їдуть подивитись на "котів Хемінгуея".

За своє життя написав та опублікував 7 романів, низку збірників оповідань та  документальні роботи. Багато з його праць вважаються класикою американської літератури. Його романи - такі, як «І сонце сходить» або «Фієста», «Прощавай, зброє!», «Маєш і не маєш», «По кому подзвін»,«Смерть після полудня»  було екранізовано.

Повість «Старий і море» не тільки було екранізовано, но і створено анімаційний короткометражний фільм режисером О. Петровим. Мультфільм в 2000 році був удостоєний премії Американської кіноакадемії «Оскар». Чарівна, атмосферна робота, де кожен кадр можна розглядати окремо. Шкода, що хронометраж мультфільму всього 20 хвилин, і автори показали лише самі ключові моменти твору.



Рекомендуємо Вам подивитися цей мультфільм, а так само і перечитати цю геніальну повість Ернеста Хемінгуея. Воно того варте!

Немає коментарів:

Дописати коментар