четвер, 31 жовтня 2024 р.

"Фуатинські чорти" Лондон Дж. Книга дня

 

 «Фуатинські чорти» - хвилююча розповідь про боротьбу корінних жителів маленького тихоокеанського острова та їхніх друзів-моряків проти зухвалих авантюристів, убивць піратів, що намагаються зруйнувати світ усталених звичаїв на просторах Полінезії й утвердити там повторно викривлені ідеали цивілізації.


середа, 30 жовтня 2024 р.

"Чорний кіт" Джекобс В. Книга дня

 

Вільям Джекобс – англійський письменник, автор багатьох збірок оповідань. Писав також повісті і п’єси. Кожне з його оповідань розповідає про якусь пригоду, часом смішну, а часом – для декого – і страшну. Сташною для забобонного капітана Габсона видалася поява на борту його судна чорного кота, який здається йому привидом…

Не менш захоплива й історія білого кота, якого старий Кларк залишив у спадок своєму небожеві Джо…


вівторок, 29 жовтня 2024 р.

"Село не люди" Дашвар Л. Книга дня

 

Над селом зорі ясніші, у селі квіти пахнуть п’янкіше, сільські дівчата дорослішають раніше. Катерині усього тринадцять, а її серце належить чоловікові набагато старшому, та ще й одруженому. У селі все безпосередньо: якщо люблять, то вже до безтями, якщо ненавидять, то щонайзапекліше, якщо пробачають, то від щирого серця...

Історія, у якій любов і смерть, чистота і гріховність існують пліч-о-пліч — так близько, що стають невіддільними...


понеділок, 28 жовтня 2024 р.

"Долина совісті" Дяченки М. та С. Книга дня

 

Хіба можемо ми уявити, наскільки страшною для людини є цілковита самотність? Коли в твоєму житті, житті талановитого і успішного письменника, немає місця жодній рідній душі чи навіть просто другові. Коли ти привид, невидимка серед натовпу. Бо хрест твій – жахлива здатність прив’язувати до себе людей. Прив’язувати до смерті.

У нього немає шансів перехитрувати власну долю і стати щасливим. Тільки любов може все змінити. Хай на мить, на кілька митей... Або назавжди...


неділя, 27 жовтня 2024 р.

Тернистий шлях Української Мови

 

День української писемності та мови традиційно святкували на початку листопада, але, починаючи з минулого року, у свята нова дата. Розповідаємо, чому її перенесли і коли відзначають День української писемності та мови в Україні тепер.

 

День української писемності та мови з 1997 року традиційно відзначали 9 листопада, у день пам'яті преподобного Нестора Літописця, який увійшов в історію як упорядник твору "Повість минулих літ", найвищого творіння світової писемності.

Минулого року свято перенесли, і День української писемності та мови 2023 Україна відзначила вже в нову дату. Таке перенесення пов'язане з переходом Православної церкви України 2023 року на новоюліанський календар - згідно з ним дати свят, які не переходять, змістилися на 13 днів раніше, зокрема й день пам'яті Нестора Літописця.

    


 


"Криничар" Дочинець М. Книга дня


 

Читаєш цю книжку – і наче заживаєш вітаміни для розуму і душі, зауважив відомий письменник-дисидент Ігор Калинець. Вона – по людську Гідність, про Віру, Надію і Любов, про необхідність «прямостояння і прямоходіння», як для тіла, так і для душі. Це не тільки своєрідний посібник життєвого успіху, але й проникливий інструмент народження самосвідомості.

В основі роману – хвилююча сповідь бентежної, шляхетної, муштрованої життям душі, сповнена аромату Часу, Духу і Любові, дивовижна одіссею знегод і поневірянь простого закарпатського хлопця, поки він став першим у краї багачем, з яким рахувалися в Будапешті і Відні. Криничар узяв від землі силу, а від Неба духовність і навчає цьому людей, рішуче міняє їх, а з ними й довколишній світ. Своїм життям він відкриває читачеві дві найголовніші принади – свободу від страху і свободу від злиднів. До того ж, ділиться секретами «робити» гроші і мудро розпоряджатися ними. Просто і навдивовижу переконливо. І без містики. Авторитетні критики вже встигли назвати роман «духовним братом «Вічника».

субота, 26 жовтня 2024 р.

"Солоні поцілунки" Купріян О. Книга дня


 

Навіть і подумати не могла Мілка, що в день її чотирнадцятиліття вибухне стільки проблем. На межі краху опиниться все, що було ідеальним чи виглядало таким. Сім’я, в якій батьки роками після смерті сина не спілкуються. Чарівна зовнішність, якій бракує хіба що грудей більшого розміру. Високі оцінки, крім із кількох точних предметів. Близька подруга, якої не зрозуміти. Звабливий хлопець, який ще не знає себе. Запаморочливі французькі поцілунки із солоним присмаком сліз…

Як склеїти те, що розбито вщент? І чи потрібно склеювати — чи не краще позбутися його? Коли дорослішаєш, усе стає таким заплутаним. Часом не можна ступити й кроку, щоб не скривдити чиїхось почуттів. Доводиться вибирати між трьома закоханими хлопцями.Визнавати свою провину. Гірко ридати. Сміятися до кольок у животі. Кохати не того, хто цього вартий. Отримувати по заслузі…

Мілка та її друзі ходять до школи й на танці, кохають, сміються, помиляються. Потайки від дорослих п’ють алкоголь і думають про секс. Вони — звичайні підлітки зі звичайними проблемами й переживаннями. Шукають себе, і в них є одне літо для виправлення того, що виправити надзвичайно складно.

пʼятниця, 25 жовтня 2024 р.

"Моє щасливе життя" Лагеркранц Р. Книга дня

 

Це Перша книга про Даню – найщасливішу дівчинку на світі!

Мабуть, Даня найщасливіша людина у світі. Особливо тоді, коли іде до школи. О, як добре все починається!

Потім стає ще краще. У неї з’являється подруга!

А згодом стається те, до чого вона не готова. А тоді ще, ще і ще...

Цю неймовірно теплу історію про дитячу дружбу і щастя, якому немає кінця, написала шведська письменниця Рус Лаґеркранц. За свою чудову творчість вона відзначена багатьма преміями, поміж яких є найпрестижніші – премія імені Авґуста Стріндберґа та видавнича премія імені Астрід Ліндґрен.

А так гарно проілюструвала дівчинку Даню художниця Ева Еріксон, що також нагороджена видавничою премією Астрід Ліндґрен.


четвер, 24 жовтня 2024 р.

"Щоденник слабака" Кінні Дж. Книга дня


 

Дитинство – жахлива пора. І кому це знати краще, як Грегу Ефле! Середня школа, де вчорашня дрібниця виявляється серед високих і недобрих підлітків, які вже й бороду голять, це катастрофа якась. Але Грег не втрачає оптимізму і ділиться з нами своїми пригодами та порадами.

Книги серії "Щоденник слабака" Джефа Кінні - це легка, проста і зрозуміла, цікава і дуже оптимістична дитяча література, захопить юного читача, мотивує його ніколи не здаватися і не опускати руки, хоч би які випробування спіткали його. Це багатогранні історії, повні чудового авторського гумору Джеффа Кінні. І хоча ці книги для дітей молодшого та середнього шкільного віку, вони будуть цікаві як дітям так і дорослим.

Джефф Кінні - автор серії-бестселера №1 за версією The New York Times "Щоденник слабака", шестиразовий лауреат премії Nickelodeon Kids' Choice, відомий американський творець популярних ігор, дитячий письменник та карикатурист. Джефф Кінні був визнаний одним із 100 найвпливовіших людей у світі за версією журналу Time.

Серія "Щоденник слабака" - світовий бестселер, бестселер The New York Times, Wall Street Journal та Publishers Weekly! З моменту публікації першої книги, серія "Щоденник слабака" вже понад 500 тижнів у топах оглядів серій дитячих книг! Книги продано загальним тиражем понад 200 млн екземплярів! Перекладено 59 мовами! За мотивами серії книг "Щоденник слабака" було знято три фільми: "Щоденник слабака" (2010), "Щоденник слабака 2: Правила Родрік" (2011) та "Щоденник слабака 3" (2012).

середа, 23 жовтня 2024 р.

"Танок чугайстра" Дерманський С. Книга дня


 

Уночі, посеред лісових нетрів, ти стоїш і з останніх сил стискаєш у долоні квітку папороті. А довкола все кричить, виє, насуває… Саме така ніч випала Іванкові, Лільці й Васькові, коли вони пішли до лісу рятувати… знайомого чугайстра.

вівторок, 22 жовтня 2024 р.

"Вибрані твори" Міщенко Д. Книга дня

 

Лихі літа ойкумени – це узагальнююче визначення для обох творів, що виходять у серії "Бібліотека Шевченківського комітету".

Пропоновані читачам твори надто віддалені в часі... В історичному романі "Лихі літа ойкумени" йдеться про збройну боротьбу наших пращурів - антів - ще в VI ст. н.е. за право жити на своїй землі. У повісті "Батальон необмундированих" предметом художнього дослідження є доля населення України, що опинилося в роки Великої Вітчизняної війни на окупованій ворогом території.


понеділок, 21 жовтня 2024 р.

"Летючий клас" Кестнер Е. Книга дня


 

Еріх Кестнер (1899-1974) - один з небагатьох майстрів слова, твори якого з однаковим інтересом можуть читати дорослі і діти. Напевно, тому, насамперед, що, як зауважив одного разу сам письменник, "тільки справжня людина, подорослішавши, залишається дитиною".

Кестнер написав 15 книжок про дітей і для дітей, і незважаючи на те, що ці книжки писалися з кінця 20-х до 50-х років минулого сторіччя, вони анітрохи не застаріли. І хоча за життя сповнене злету праця письменника була гідна оцінена - 1957-го він отримав літературну премію імені Георга Бюхнера, а 1960-го - Золоту медаль Г.К.Андерсена, - проте його слава має направду нетлінний відтінок. Повість "Летючий клас" (1933) - один з кращих творів письменника. Сповнений неабиякої житейської філософії, він розповідає історію вихованців інтернату. На її прикладі цікавий читач може зайвий раз переконатися, що друг пізнається в біді, а симпатію від нелюб'язності відділяє один крок...

неділя, 20 жовтня 2024 р.

"На брата брат" Мушкетик Ю. Книга дня

 

Юрій Мушкетик — відомий майстер сучасної української прози, лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка, автор багатьох повістей та романів, серед яких є твори, присвячені історії нашої країни: «Жовтий цвіт кульбаби», «Яса», «Гетьманський скарб», «На брата брат» та ін.

У романі «На брата брат» відтворено події, що розгорталися в Україні за часів гетьмана Виговського, коли після смерті Богдана Хмельницького боротьба за державну незалежність вилилася у братовбивчу війну. Через долі героїв роману братів Журавок автор зображує страшну трагедію цієї війни: люди однієї крові стають ворогами — брат іде на брата — і голови свої кладуть, не здобувши ні слави, ні волі, ні правди.


субота, 19 жовтня 2024 р.

"Бабуся оголошує війну" Дерманський С. Книга дня

 

Так повелося в світі, що всі бабусі дуже лагідні та сумирні. Ніхто краще за них не розкаже казку, не заспіває колискову, не напече смачних коржиків.

Одначе коли невситимий лісник винищує молоді деревця заради наживи, огидні пацюки захоплюють у полон безневинну жабку, а підступний приблуда космічний посмітюх занапащує все живе на Землі, перетворюючи планету на смітник, тоді Ониськова бабуся Катастрофа хвацько перев’язує хустинку на кшталт бандани і оголошує негідникам війну.


пʼятниця, 18 жовтня 2024 р.

"Слово свого роду" Кононенко Є. Книга дня

 

Євгенія Кононенко у книзі «Слово свого роду» посягає на святе. Вона сумнівається, ніби походження передує сутності. Так, у походженнях слів, у їхніх родах, буває, закорінені смисли, яких уже ніхто не згадує. Але чи не губляться ті архаїчні значення в сучасному мовленні? І чи не зовсім іншими словами називаються ті самі смисли засобами іншої мови? Євгенія Кононенко — перекладачка, тож добре знає, як важко буває знайти в рідній мові слова, які б оптимально передали значення, висловлені засобами оригіналу. Для цього знадобляться слова зовсім іншого роду.

«Слово свого роду» — це колекція (автобіографічних) есеїв, що написана на перетині красного письменства

четвер, 17 жовтня 2024 р.

"Робінзон Крузо" Дефо Д. Книга дня


 

Після корабельної аварії моряк Робінзон Крузо опиняється на безлюдному острові. Він єдиний вижив — всі інші загинули.

Спочатку його охоплює відчай, але життя триває, і йому залишається тільки почати облаштовуватися на острові, тим більше що частина речей з корабля, який сів на мілину неподалік від берега, вдалося врятувати.

Попереду його чекають неймовірні пригоди і безліч випробувань ...

середа, 16 жовтня 2024 р.

"Вибрані твори" Косинка Г. Книга дня


 

До збірника ввійшли вибрані твори Григорія Косинки та передмова І. М. Андрусяка, в якій описано важке життя та творчість письменника.

"На початку 20-х років він мав вигляд селянського парубка, ...був кремезний, присадкуватий, різкий в своїх відгуках і оцінках, з міцними руками, що перед тим, як взятись за перо, вміли тримати не тільки косу або ціпа, але й обріз. Од нього віяло подихом степів, сонця, нічних вітрів і нічних заграв з селянської війни, що її вів у ті роки український народ проти большевизму".

                                                                Віктор Петров

вівторок, 15 жовтня 2024 р.

"36 і 6 котів" Вдовиченко Г. Книга дня

 

36 і 6 котів – саме стільки, не більше й не менше, хвостатих героїв Галини Вдовиченко – оселилося одного дощового вечора в помешканні пані Крепової попри її бажання. Але серце непоступливої господині до котів-безхатьків прихилила киця-сфінкс Баронеса. Ані пані Крепова, ані її племінник Стас навіть уявити собі не могли, чим обернеться вторгнення у їхнє маленьке помешкання 36 дорослих і 6 маленьких котів.


понеділок, 14 жовтня 2024 р.

"Астра" Михед О. Книга дня


 

«Астра» — це захоплива історія життя Віктора Варецького, розказана ним самим. Історія пошуку відповідей на запитання, які краще не ставити. Пошук правди, на шляху до якої губиш усіх, кого любив. І розумієш: усе вигадка, все ілюзія. Мандрівка дорогою, що веде серце темряви, в основу світобудови.

«Астра» – динамічний психотрилер, який торкається найглибших страхів свідомості читача. Весь світ, який ти знаєш і любиш – це умовність. В основі світобудови – суспільний договір, який направду є всього лише брехливим пактом про ненапад. Головний герой роману авантюрник Віктор Варецький отримує запрошення відвідати семінар “Астра” в загадковій місцині в Карпатах. І це змінює все його життя.

Книга ввійшла до “довгого списку” премії “Книга року ВВС-2015”. Друге видання вийшло в вересні 2015 р. Презентаційний тур охопив 11 міст України.

неділя, 13 жовтня 2024 р.

"Маша, або постфашизм" Мельник Я. Книга дня

 

Четверте тисячоліття. Журналіст «Голосу Рейху» несподівано закохується в самку стора - одну з істот, які мають людське тіло, але яких не вважають за людей - і стає на шлях боротьби за право сторів називатися людьми. Але чи вдасться герою і його соратникам врятуватися від постфашистів? Вони втікають від переслідування в гори, де на них чекають страшні та романтичні пригоди і вічна туга за людською рівністю та свободою.

В гостросюжетному футуристичному романі відомого українського письменника стрімка інтрига й вражаючі сцени поєднані з боротьбою ідей та сильним гуманістичним пафосом. Це перший в Україні інтелектуальний трилер про витоки людської жорстокості.


субота, 12 жовтня 2024 р.

"На Сваннову сторону" Пруст М. Книга дня


 

Марсель Пруст відомий французький письменник, родоначальник сучасної психологічної прози.

Роман «На Сваннову сторону» вперше був опублікований у 1913 році. Книжка засмутила навіть доброзичливо налаштованих читачів і критиків, бо на перший погляд це був невдалий автобіографічний роман, вельми заплутаний хронологічно, з подіями, що ніяк не складалися в загальну картину. І в той же час роман це перший крок у світ, де минуле і сучасне створюють складний візерунок, сліди якого після Пруста можна віднайти у багатьох, зовсім різних «архітекторів» світової літератури.

пʼятниця, 11 жовтня 2024 р.

"Іван Сила на призвисько "Кротон" Копинець А. Книга дня

 

Видавництво «Наш Формат» вперше в Україні видало повну версію роману «Іван Сила на прізвисько «Кротон» журналіста та письменника Антона Копинця. Письменник був близьким другом Івана Сили (справжнє прізвище українського атлета було Фірцак), проводив з ним багато часу, записуючи думки та коментарі, які видав через два роки після смерті богатиря. Саме виняткові фізичні здібності Івана Сили, мабуть, продиктували долю, насичену і пригодами, і добрими друзями, прихильниками і підступними ворогами Лише в 2012 році рукопис роману повернувся в родину нащадків письменника Антона Копинця, і зараз читач матиме можливість ознайомитися з повною версією життєпису славетного атлета, оскільки у 1972 році вже після смерті Івана Фірцака світ побачив лише скорочений та ідеологічно відредагований тексту. Причиною цього було те, що

четвер, 10 жовтня 2024 р.

"Бунтівний князь" Міщенко Д. Книга дня

 

Автор відомих історичних романів «Сіверяни», «Синьоока Тивер», «Лихі літа Ойкумени», «Розплата» новим романом «Бунтівний князь» відкриває незаймані сторінки нашої минувшини, т. зв. литовський період в історії України. Відомо, що плюндрування української землі кримськими татарами уже в XV ст. набуло масового і згубного характеру. Та мало кому відомо, що причиною того лиха були не так хижацькі інтереси татар (а саме цим пояснювалися їхні вторгнення), як великодержавницька політика московських князів. Це вони підкуповували кримських ханів і спонукали їх до походів на Литву і Україну.

Складні державні взаємини того часу між Московським князівством та Литвою, з одного боку, і між Кримським ханством, Україною та Литвою, з другого, зумовили національно-визвольний рух на Україні під проводом князя Глиинського і трагічно позначилися на долях багатьох героїв роману, зокрема самого Глинського, московської князівни Олени, яка з політичних міркувань свого батька стала дружиною московського резидента в Литві. Ця складність подій і характерів і забезпечили романові як духовну, так і пізнавальну цінність.

 


середа, 9 жовтня 2024 р.

"Гоморра" Савіано Р. Книга дня

«Гоморра» – безкомпромісне журналістське розслідування, що проливає світло на діяльність одного з найбільших та найвпливовіших злочинних угруповань Європи – неаполітанської каморри. Ця організація заправляє всім від торгівлі людьми до індустрії моди. Річний оборот – 150 мільярдів євро. За останні 20 років каморра знищила понад 10 тисяч людей у ​​всьому світі. Мафія призначила грошову премію за голову Роберто Савіано. Проте письменник продовжує викривати мафіозі. Наразі Савіано знаходиться під захистом італійської поліції. Умберто Еко вважає Савіано героєм, а також одним із найвидатніших документалістів Італії.

За мотивами книги знято однойменний фільм Маттео Гарроне, номінований на премію «Оскар»-2008. У жовтні 2008 р. в одній лише Італії було розпродано 1,8 мільйонів екземплярів роману. Обурена книгою італійська злочинна організація каморра винесла письменникові смертний вирок, тому письменник змушений 24 години на добу перебувати під охороною державної поліції. У 2008 році він хотів виїхати з Італії, оскільки зізнався, що втомився почуватися бранцем. В Італії було створено громадський блок «Я на боці Савіано». Видатні діячі багатьох країн світу в апеляції до уряду Італії вимагають, щоб захистив письменника від організованої злочинності. Серед підписів під апеляцією фігурують імена шістьох нобелівських лауреатів (Даріо Фо, Михайла Горбачова, Гюнтера Грасса, Рити Леві Монтальчині, Орхана Памука та Десмонда Туту).

 

вівторок, 8 жовтня 2024 р.

"Посібник з убивства для хорошої дівчинки" Джексон Г. Книга дня


 

Звичайний шкільний проєкт звичайної американської школярки зі звичайного американського містечка розворушив давно забуту справу про вбивство… Жертва - красуня-білявка, зірка школи… Тіла не знайшли, проте дівчина офіційно мертва. І всі в курсі, хто убивця - це однокласник жертви, якого знайшли в зашморгу в лісі із запискою-зізнанням. Усі звикли, усі впевнені, що все саме так. Усі, крім Піппи Фіц-Амобі! Вона уперто й наполегливо шукає справжнього вбивцю. Справа просувається… Напруга зростає… І ось ніби фінал… Піп здається, це справжнісіньке дно! Але знизу вже постукали.

#1 The New York Times бестселер! Мастрід у жанрі детективних трилерів! Багатомільйонні продажі по всьому світу! Усі говорять про цикл детективних трилерів Голлі Джексон! Сповнені перипетій історії про розслідування, яке перетворилося на майже одержимість! І несподіваний приголомшливий фінал!

Понад 400 тисяч п’ятизіркових оцінок на Goodreads! Номінант Goodreads Choice Award for Young Adult Fiction (2020) British Book Awards у 2020 р. Номінант The Los Angeles Times Book Prize романів для молоді 2020 р.

понеділок, 7 жовтня 2024 р.

"Жіночий аркан у саду нетерпіння" Матіос М. Книга дня

 

Письменниця Марія Матіос вважає, що життя кожної жінки – безперервний випробувальний танець: іноді – «вальс», частіше – «гуцулка», зрідка – «танго» чи коли-не-коли «танець живота».

Але традиційно жінки ніколи не танцюють «аркан» – ритуальний, суто чоловічий танець жителів гір.

Проте Матіос стверджує, що її героїня «затесалась між аркани», і цей «аркан» – не стане «вальсом». Бо така парадоксальна вдача її героїні, яка з однаковою пристрастю щоденно випробовує своє серце на розрив: чи то тримає батіг у руках для лінивців, чи сповідається в любові.

«Жіночий аркан у саду нетерпіння» – поезія справжньої Жінки. Жінки із плоті й крові, жінки, яка вміє бути щасливою «отут і вже».


неділя, 6 жовтня 2024 р.

"Джонатан Лівінгстон, мартин" Бах Р. Книга дня

 

У ваших руках – доповнене видання знаменитої книжки Ричарда Баха «Джонатан Лівінгстон, мартин». Це історія для тих, хто розуміє: не можна все життя тягнутися по чужих слідах, бо існують і зовсім інші – вищі – життєві шляхи.

Це історія для тих, хто хоче літати. Ця маленька казка – нагадування, що кожному з нас дано свободу любити, свободу обирати, як прожити своє життя.


субота, 5 жовтня 2024 р.

"Тоді я був просто Ульф" Старк У. Книга дня

Ульф Старк, як завжди, дотепно й невимушено говорить про складне, цього разу він розповідає про свої дитячі й підліткові роки. Тут його перші поцілунки і перші серйозні книжки, творчі експерименти і втеча з дому, змагання, вигадки, дивацтва і врешті — велика мрія стати письменником.

Що з цього правда, а що ні, вирішувати вам. Ульф іноді й сам не знає, наскільки далеко його можуть завести власні фантазії. Бо це не так уже й просто — бачити щось таке, чого не бачать інші, і ділитися з усіма своїми уявними світами.

 

пʼятниця, 4 жовтня 2024 р.

"Буба" Космовська Б. Книга дня

 

Якщо тобі шістнадцять років, твоя мати – відома письменниця, батька частіше можна побачити на телеекрані, ніж удома, а старша сестра постійно заявляє про своє бажання стати кіноактрисою, життя здається не таким уже й легким. На щастя, у Буби є ще дідусь Генрик, а в того – свої пристрасті, наприклад, гра в бридж. Ну, і улюблені джинси й мартенси. Захоплива й сповнена теплого гумору книжка про відкриття світу дорослих, пошуки дружби, перше кохання, гіркоту поразок та маленькі й великі перемоги над собою.


четвер, 3 жовтня 2024 р.

"Русалонька із 7-в" Павленко М. Книга дня

 

Гадаєш, казки — то тільки дитячі баєчки і чудес на світі не буває? Але якщо над красенем однокласником висить родове прокляття, якщо тебе домучили нічні жахіття сусідської квартири, якщо тітоньку треба рятувати від її ж власного весілля, а старовинна шафа перетворюється на машину часу, і про все це навіть не здогадуються такі розумні батьки, — ти ніде інде, як у казці. Справжнісінькій сучасній казці, щасливий кінець якої мусиш дописати самостійно.


середа, 2 жовтня 2024 р.

"Дім без спогадів" Каррізі Д. Книга дня

 

Вісім місяців тому дванадцятирічний Ніко і його мати Міра, албанці за походженням, загадково зникли, покинувши автомобіль, у якому останнім часом мешкали. Нині хлопця – розгубленого, онімілого, проте ситого і доглянутого – знайшли мисливські собаки. Доля його матері невідома.

Зазвичай суд не бере до уваги свідчень, отриманих під гіпнозом, проте, схоже, це єдиний спосіб розговорити хлопця. П’єтро Джербер береться за справу – і розуміє: часу, щоб урятувати дитину, небагато. Адже голос хлопчика, якого вже підозрюють у вбивстві власної матері, розповідає зовсім не його історію…


вівторок, 1 жовтня 2024 р.

Славетрі імена України

 

Сьогодні в Україні відзначають День захисників і захисниць України – свято тих, хто стоїть на варті Незалежності нашої Батьківщини.

Це свято офіційно з’явилось в українському

"Конотопська битва 1659 року" Бульвінський А. Книга дня

 

"Книжка присвячена одній із найвидатніших перемог української зброї - розгрому російської армії під Конотопом 28 червня 1659 р. Висвітлюються причини й перебіг українсько-російської війни 1658-1659 рр., героїчна оборона Конотопа козаками, продемонстрована під Конотопом військова майстерність козаків та їх союзників, наслідки Конотопської битви", - йдеться в анотації.

Як знавець української історії середини й другої половини XVII ст. Бульвінський детально зупиняється на феномені перемоги під Конотопом, коли українсько-кримськотатарська коаліція гетьмана Івана Виговського та Мухамеда-Ґіреєм IV не лише впевнено перемогла переважаюче у 2,5 рази військо Олексія I Романова, а й цілковито заперечила укладену за Богдана Хмельницького угоду з Москвою.

Ця перемога була настільки сильним ударом для царя, що той вже збирався тікати за Волгу, тим більше, що козаки й татари цілковито розгромили видатних російських полководців - нащадків княжих родів Трубецького і Хованського, а Семена Пожарського, небожа визволителя Москви від поляків Дмитра Пожарського, узяли в полон та стратили.

Але Виговський пошкодував православних сусідів, як і Сагайдачний майже 40 років до того. Він не став добивати супротивника й вирішив не йти на Москву.


Секрети здоров'я та довголіття


 Бути здоровим – вимога часу. Здоров’я – це життєва енергія, натхнення і задоволення від насиченого подіями життя. Це здатність ставити цілі й досягати їх, максимально реалізовувати свій потенціал. Піклуватися про своє здоров’я – це актуально, модно і престижно.

Стан здоров’я населення викликає занепокоєння та є однією з найактуальніших проблем багатьох країн світу, адже здоров’я