середа, 31 липня 2024 р.

"Втрачений символ" Браун Д. Книга дня

 

Роберта Ленґдона, символознавця з Гарварду, терміново запрошують прочитати лекцію в будинку Капітолія у Вашинґтоні. Але замість вишуканої публіки професор знаходить п’ять таємничих символів, витатуйованих на відрізаній руці його наставника — масона Пітера Соломона. Ленґдон опиняється в центрі подій за лаштунками одного з найвпливовіших міст Америки. Усе, що здавалося знайомим, перетворилося на сповнений тіней таємний світ, у якому масонські секрети та доти невідомі одкровення неначе ведуть до однієї надзвичайної та неможливої правди. Інколи потрібно змінити лише кут зору, щоб побачити світло.


вівторок, 30 липня 2024 р.

"Вафельне серце" Парр М. Книга дня

У цій історії перед читачами відкривається життя маленького норвезького містечка. Саме там, в невеликій бухті живуть двоє дітей, хлопчик Трілле і дівчинка Лена. У двох друзів, що не день, то нова пригода, з якої їм доводиться вибиратися. Серед усього різноманіття речей і захоплень, які їх об'єднують і роблять друзями, є і велика любов до вафель.

Іноді, друзям доводиться стикатися з непростими життєвими ситуаціями та переживати їх разом, ділячи смуток порівну. Саме в такі моменти проявляється дружнє тепло і сімейна підтримка. А ще, в складні часи не завадить трохи солодкого смаку, який може зіграти вирішальну роль.

Зворушлива історія дитячої дружби написана молодою норвезькою письменницею Марією Парр і проілюстрована чорно-білими, кумедними та атмосферними малюнками авторства Бу Гаустад. Ця історія від якої стає затишно на душі і яка зігріває в холодну погоду або поганий настрій.

 

понеділок, 29 липня 2024 р.

"Брама Расьомон" Акутагава Р. Книга дня

 

Рюноске Акутаґава (1892—1927) — классик японської літератури, витончений психолог, володар яскравого дару провидця, блискучий новеліст, що отримав визнання ще за життя. У віці 35 років, доведений до відчаю життєвими обставинами, боячись повторити долю матері, яка втратила розум, письменник прийняв велику дозу снодійного. «Він хотів жити так несамовито, щоб можна було в будь-яку хвилину вмерти без жалю», — писав Акутаґава в останньому автобіографічному творі. І він жив несамовито.

Його новели — фантастичні й реалістичні, історичні та сучасні — вирізняються вишуканим переплетенням вимислу і реальності, глибоким психологізмом, парадоксальністю суджень і тонкою іронією. Своїми творами він примушує читача замислитися над тим, що є істина і чи в змозі людина осягнути її.


неділя, 28 липня 2024 р.

"Серця трьох" Лондон Дж. Книга дня

 

Роман "Серця трьох" – один із найвідоміших творів славетного американського письменника Джека Лондона. У цій книжці розповідається про дивовижну подорож трьох Френка та Генрі Морганів і Леонсії Солано в пошуках скарбів, захованих далеко у горах Центральної Америки. Їхня мандрівка виявилася дуже небезпечною, проте цікавою, сповненою таємниць і загадок.

Авторові — майстру пригодницького жанру — вдається до останньої сторінки тримати читача в напруженні. Тож не дивно, що цей роман ось уже майже століття є надзвичайно популярним серед дітей і дорослих в усьому світі.


субота, 27 липня 2024 р.

"Козак і король" Руданський С. Книга дня


 

Пропоноване видання містить поетичний доробок відомого українського поета С. Руданського (1834—1873). До збірки увійшли співомовки, ліричні поезії та балади.

Добір поданих текстів обумовлений шкільною програмою з української літератури.

Розрахована на школярів, вчителів, студентів-філологів, усіх, хто цікавиться творчістю С. Руданського.

пʼятниця, 26 липня 2024 р.

"Моє серце б'ється і сміється" Лагеркранц Р. Книга дня

 

Перед вами видання «Моє серце б'ється і сміється. Книга 2» - це захоплююче продовження історії Дані, яка знову привертає увагу читачів своїм щирим оптимізмом та вірою у краще. У цій книзі Рус Лаґеркранц продовжує розповідь про пригоди та переживання головної героїні, яка не втрачає надію й віру у світле майбутнє.

Одним із найбільш вражаючих аспектів цієї книги є здатність авторки створити світ, де кожен персонаж має свої власні характери і проблеми. Даня, головна героїня, продовжує вражати своєю силою духу і вірою у краще, навіть у найскладніші моменти.

В цій книзі авторка піднімає важливі теми дружби, віри у себе та надії на майбутнє. Історія про Даню нагадує читачам про важливість оптимізму та віри у добро, навіть у найтемніші часи.

Також варто відзначити стиль письма Рус Лаґеркранц, який легко здійснює перехід від реалістичного опису подій до глибоких філософських роздумів. Кожен рядок наповнений емоціями і почуттями, що робить читання цієї книги незабутнім досвідом.

У підсумку, це чудова історія про пригоди, дружбу та віру у краще, яка зачаровує читачів своєю теплотою та оптимізмом. Ця книга надихає та нагадує, що навіть у найтемніші моменти життя важливо залишатися вірними собі та вірити у свої мрії.

Рекомендуємо придбати книгу саме у мережі магазинів "Книгарня Є". Видання знаходиться у розділі дитячої прози, так само як "Пітер Пен" Джеймса Метью Баррі.


четвер, 25 липня 2024 р.

"Вегетаріанка" Канг Х. Книга дня

 

Одного ранку Джінг-хай прокинулася з усвідомленням, що вона більше ніколи не їстиме м’яса. На цьому й завершується звичний для читача класичний сюжет. Жанр роману південно-корейської письменниці Хан Канг балансує між домашнім трилером, притчею про трансформацію і деревофільною медитацією, а оповідь ведеться від імені нікчемного чоловіка героїні, який працює в офісі, одержимого свояка-художника і заклопотаної старшої сестри. Ці герої працюють, відчувають муки творчості, облаштовують власне життя, а от сама Джінг-хай припиняє робити будь-що взагалі.


середа, 24 липня 2024 р.

"Людина з Бейкер-стріт" Дойл А.К. Книга дня


 

До книги ввійшли твори, головний персонаж яких - славетний Шерлок Холмс.

У повісті «Собака Баскервілів» розповідається про те, як знаменитий детектив викрив страхітливий злочин, у результаті якого нащадок знатної англійської родини сподівався привласнити маєток свого багатого дядька. Видання допповнюють вибрані оповідання Артура Конан Дойла, взяті з різних збірок.

вівторок, 23 липня 2024 р.

"Страта двійника" Зануссі К. Книга дня

 

Кшиштоф Зануссі (нар. 1939 р.) — видатний польський режисер, сценарист і письменник, лауреат багатьох кінофестивалів — Каннського (1980), Венеційського (1982 і 1984), ХХІІ Московського (2000) та ін., володар численних призів, серед яких — премія ім. Параджанова «за внесок у світовий кінематограф» на Єреванському міжнародному кінофестивалі (2005). У видавництві «Фоліо» вийшли друком книжки Зануссі «Час помирати» (2013) та «Стратегії життя, або Як з'їсти тістечко і далі його мати» (2015).

До видання увійшли чотири п’єси Кшиштофа Зануссі, вперше перекладені українською. Кожна з них являє собою спробу художнього розв’язання тієї чи іншої непростої морально-філософської дилеми. Це може бути чесність проти лжі, як-от у «Неприступній», людська гідність проти підлості, як у «Передплаченому милосерді», вибір між любов’ю земною та небесною, як у «Внутрішніх голосах», чи між сумлінням та ілюзією вседозволеності, як у «Страті двійника». Загальнолюдська проблематика, порушена в цих творах, не залишить байдужим навіть найвибагливішого читача-інтелектуала, а гострі діалоги, влучно виписані антагоністичні характери і вправна драматургія спонукають замислитися над постановкою п’єс Кшиштофа Зануссі на українській театральній сцені.


понеділок, 22 липня 2024 р.

"Україна Incognita" Книга дня

 

Майже від самого початку свого існування газета "День" приділяє історії надзвичайно багато уваги. Світ глобаліується, але неповторне, індивідуальне своєї ціни не втратило. Ми теж неповторні - зі своєю національною вдачею, культурою, мовою, минувшиною. Але це мають усвідомити всі в Україні: від першокласника з Чернівців чи Ялти до найвищих державних службовців. Для того, щоб після серії тяжких історичних потрясінь суспільство змогло відновити систему моральних координат, потрібна певна "гомеопатія". Найкращим чином вона може бути здійснена через засвоєння уроків історичної пам'яті.


неділя, 21 липня 2024 р.

"Таємнича історія Біллі Міллігана" Кіз Д. Книга дня

 

Цього ранку він прокинувся від того, що лягаві вдерлися в будинок і звинуватили у зґвалтуванні трьох жінок. Але він упевнений, що не робив цього! Принаймні не пам’ятає. Але чому? Можливо, якась із двадцяти трьох особистостей, що мешкали у його свідомості, замовчувала цей факт? Психіатри ще не стикалися з такою хворобою. Чи скоїв Мілліган усі ці злочини, чи він талановитий актор, який пошив усю Америку в дурні?

Таємнича історія заснована на реальних подіях. Деніел Кіз особисто спілкувався з Біллі, а також з усіма, хто був причетний до цієї справи.


субота, 20 липня 2024 р.

"Хроніка любовних подій" Конвіцький Т. Книга дня

 

«Хроніка любовних подій» - знаменитий роман, за яким Анджей Вайда зняв не менш знаменитий фільм. Дія цього сповненого романтичної ностальгії твору відбувається в довоєнному Вільні, а історія першого кохання переплітається з Історією (з великої літери), коли в повітрі вже відчувається запах пороху й звуки гарматних пострілів, стогони землі, яку невдовзі терзатиме війна. Юний випускник гімназії Вітек готується стати славетним лікарем, щоб люди забули про його незаслужено звинуваченого в розтраті чужих грошей батька-самогубця. Та напередодні випускних іспитів усі плани перекреслює перше всепоглинаюче кохання...


пʼятниця, 19 липня 2024 р.

"Нація" Матіос М. Книга дня

 

Одна із найпрацьовитіших і найпопулярніших письменниць України Марія Матіос знову пропонує своїм читачам своєрідну «скриньку Пандори» — книжку «Нація».

Споконвічні, майже апокаліптичні дилеми життя і смерті, честі — безчестя, любові — ненависті під її пером творять неповторну ауру Слова, Філософії та Пристрасті.

Генетично творчість Марії Матіос є суто українською, та звертається вона до того, що є найбільш людське — потреби свободи й почуття безпеки, права на щастя і вільний вибір. Герої «Нації» понад усе хочуть зберегти гідність. А гідність не має національності, як — за словами авторки — не має її кров.

Письменниця не творить чорних і білих персонажів. У кожному героєві досить суперечностей, а в кожній історії — недоговореності. І це чергова феноменальна риса цієї літератури. Ніхто не є однозначно засуджений і ніхто не є абсолютно кришталевий. А над цим клубком людських пристрастей і конфліктів, немов у античній трагедії висить безжальний фатум, який прирікає людей на довгу, несправедливу та апріорі програшну боротьбу. Тому подібно античній трагедії «Нація» викликає в нас співчуття і страх. Співчуття, бо нещастя сталось із звичайною людиною. Страх, бо з кожним може статись те саме...


четвер, 18 липня 2024 р.

"Перетворення" Кафка Ф. Книга дня

 

Франц Кафка (1883 — 1924) — відомий австрійський письменник. Його твори, просякнуті абсурдом і страхом перед зовнішнім світом та вищим авторитетом, здатні пробуджувати в читачеві відповідні почуття тривоги, і це — унікальне явище у світовій літературі.

Героєм повісті “Перетворення” є Ґреґор Замза. Одного дня він прокидається... перевтілений на велику комаху. Ґреґор втрачає роботу, родина замикає його в кімнаті. Зміна, яка повністю ізолювала Ґреґора від світу, призводить в кінці до його смерті, що насправді є полегшенням для родини, якій він набрид.

У символiчному планi історiя поступового виштовхування героя з кола близьких людей прочитується як процес безжалiсного вiдторгнення благополучним байдужим суспiльством «хвороï» на своє нещастя людини. І на жаль, сам Кафка вповні це відчував.


середа, 17 липня 2024 р.

"Серафима" Ульяненко О. Книга дня


 

Олесь Ульяненко (справжнє ім’я Олександр Ульянов; 1962—2010) — найрадикальніший і найжорсткіший, скандальний і непередбачуваний український письменник, автор понад 20 романів. У видавництві «Фоліо» вийшли друком його книжки: «Сталінка. Дофін Сатани», «Жінка його мрії», «Квіти Содому» і трилогія «Ангели помсти».

В основі сюжету роману «Серафима» (2007) — відверта історія життя дівчини-вбивці, красуні, яка кращого застосування для своєї вроди, ніж піти по руках бандитів та міліціонерів, не знайшла, а потім, відчувши себе ображеною, почала розправлятися з усіма, хто зустрівся на її шляху. Як і в інших своїх романах, письменник у «Серафимі» стверджував: «Намагаюсь показати темні сторони суспільства, щоб довести людям, що так жити не слід».

вівторок, 16 липня 2024 р.

"Мій тато і зелений алігатор" Стронг Дж. Книга дня

 

Оце так сімейка! Татко приволік додому живого алігатора, а бабуся бігає на побачення, як шістнадцятирічна дівчинка, та ще й гасає на мотоциклі! Лише мама дає всьому раду, хоча інколи годує всю родину самими лише сосисками і збирається... вибухнути.


понеділок, 15 липня 2024 р.

З Днем Української Державності!!!

 

У 2024 році Україна втрете відзначає День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року. Ця памʼятна дата покликана нагадувати, що українське державотворення має понад тисячолітню традицію, а його витоки – у Руській середньовічній державі, центром якої був Київ. 

День Державності відзначається того ж дня, коли українські християнські церкви вшановують памʼять Київського князя Володимира Великого та День Хрещення Руси–України.

Князь Володимир Великий – уособлення розбудови Русі. Прийняття ним у 988 році християнства як державної релігії стало для України цивілізаційним вибором. Русь підтримувала політичні, економічні та культурні зв’язки з більшістю європейських держав того часу.

Спадком Русі є герб (тризуб), грошова одиниця, а, головне, Київ як політичний і культурний центр України.

https://www.youtube.com/watch?v=ubnS2uGTjYU


"Володар Перснів" Толкін Дж.Р.Р. Книга дня

 

Величний твір Дж. P. P. Толкіна поєднує у собі героїчну романтику і наукову фантастику. Це захопливий пригодницький роман і, водночас, сповнена глибокої мудрості книга. Почергово то комічна й домашня, то епічна, а подекуди навіть страхітлива оповідь переходить через нескінченні зміни чудово описаних сцен і характерів.

Основою цієї історії є боротьба за Перстень Влади, що випадково потрапив до рук гобіта Більбо Торбина. Саме цього Персня бракує Темному Володареві для того, щоби завоювати увесь світ. Тепер небезпечні пригоди випадають на долю Фродо Торбина, бо йому довірено цей Перстень. Він мусить залишити свій дім і вирушити у небезпечну мандрівку просторами Середзем’я аж до Судної Гори, що розташована в осерді володінь Темного Володаря. Саме там він має знищити Перстень і завадити втіленню лихого задуму.


неділя, 14 липня 2024 р.

"Кентерберійські оповіді" Чосер Дж. Книга дня

 

Перший український переклад шедевра класика англійської літератури Джеффрі Чосера (бл. 1343–1400). Це збірка історій, які розповідають одне одному прочани, що вирішили піти на прощу до гробниці святого Томи Бекета в Кентербері. Серед оповідачів — представники майже всіх верств тогочасного англійського суспільства, а їхні розповіді, вельми різноманітні за тематикою, влучно відображають триб їхнього життя. Це своєрідна енциклопедія життя середньовічного суспільства. Окрім блискучої неповторної іронії, властивої стилю цього шедевра, для нього характерні жвавість, нескінченна доброта, безмежна довіра до людей і надзвичайне уміння захоплюватися навіть жахливими рисами, які часом демонструють його герої. Книга проілюстрована фрагментами Еллесмерівського манускрипту 1410 року.


субота, 13 липня 2024 р.

"Трициліндровий двигун любові" Книга дня

 

«Трициліндровий двигун любові» є збіркою вибраних творів, які не друкувались в окремих виданнях. Зібравши під однією обкладинкою твори трьох авторів, видавництво мало на меті показати широкій читацькій аудиторії дещо незвичний ракурс творчості цих письменників. Пропоноване видання, поза сумнівом, має ексклюзивний характер, оскільки в ньому вміщено ранні «армійські» оповідання Юрія Андруховича, зібрано есеїстику Любка Дереша та представлено «свіжу» прозу Сергія Жадана.


пʼятниця, 12 липня 2024 р.

"Шхуна "Колумб" Трублаїні М. Книга дня

 

“Шхуна “Колумб” — одна з найкращих пригодницьких повістей Миколи Трублаїні (1907—1941), невтомного мандрівника та знавця дитячих душ.

На невеличкому острові Лебединий професор Ананьєв знаходить запаси торіанітового піску, з якого можна добути багато гелію, надзвичайно потрібного для військової справи. Професор на порозі великих відкриттів. Але про його наміри дізнається секретна служба ворожої держави, яка хоче вивідати таємницю видобутку цього газу й знищити автора проекту. На заваді підступним планам стають юні острів’яни. Героям доведеться пройти через жорстокі випробування та докласти неаби­яких зусиль, щоб викрити й перемогти злочинців.

Повість містить багато пізнавального матеріалу і буде цікавою для любителів морської романтики та небезпечних пригод.


четвер, 11 липня 2024 р.

"Дев'ять оповідань" Селінджер Дж. Книга дня

 

Назва — абсолютно неоригінальна й невигадлива. І тому — загадкова. От уже майже шістдесят років критики, філософи й читачі намагаються розгадати таємницю — чому дев'ять, чи є в цьому якийсь зашифрований зміст, написана невидимим чорнилом таємниця. Що не дивно, адже Джером Д. Селінджер — і сам найбільша загадка світової літератури, людина, яка в розквіті років і кар’єри відійшла від метушні цього світу. А може, і не треба шукати пояснень. У «Чудовому дні для рибки-бананки», «Незадовго до війни з ескімосами», «Тедді» і інших оповіданнях кожний знайде щось своє, побачить себе в дитинстві, відчує те, що почував, переходячи з дитинства — світу щирих почуттів, у дорослий світ, де панують жорсткі рамки правил і умовностей...


понеділок, 8 липня 2024 р.

"Груші в тісті" Винничук Ю. Книга дня

Автобіографічний роман Юрія Винничука про Львів кінця 1970-х — початку 1980-х років і про свою молодість: коли він фарцував (цікаво, чи всі молоді зараз знають, що це), вчився в інституті, служив у лавах армії і... любив. Любив усе — дівчат, друзів, поезію, пригоди... тобто саме життя. Тому у «Грушах...» — безліч історій, наповнених шаленим гумором (не завжди цнотливим), деколи майже вар’ятством, львівським колоритом і навіть пікантними подробицями життя львівської богеми 70-80-х років минулого століття.

 

неділя, 7 липня 2024 р.

"Японський коханець" Альєнде І. Книга дня

 

Альма Беласко й Ірина Базілі, різні за віком, походженням, соціальним станом - не мали б ніколи зустрітися. Однак доля (чи воля письменниці) звела їх одного дня в інтернаті для літніх людей у Каліфорнії. Ця зустріч зумовила низку подій, які наче розсунули часові та географічні межі, відбуваються у різних куточках світу сьогодні й у минулому.

Ісабель Альєнде — чилійська письменниця і журналістка. Народилася 2 серпня 1942 року в Лімі, Перу. У 1945 році її батьки розлучаються і мама переїздить з дітьми в Чилі. У 1953 вона виходить заміж вдруге. Оскільки вітчим Ісабель був дипломатом, сім'я жила закордоном, спочатку в Болівії, а пізніше в Бейруті. У 1958 році вони повертаються в Чилі, де Ісабель починає успішну кар'єру в якості тележурналістки інформаційної служби організації ООН, а також друкується в різних виданнях. У 1962 виходить заміж за Мігеля Фріаса. У шлюбі народжуються двоє дітей: дочка Паула, яка померла в 1992 році та син Ніколас.


субота, 6 липня 2024 р.

"Книга любові і смерті" Кіш Д. Книга дня

"Книга любові і смерті" Данила Кіша у високохудожньому перекладі Алли Татаренко – найповніше на сьогодні зібрання творів сербського письменника українською мовою, яке яскраво представляє не тільки його творчу спадщину, а й нові здобутки сербської модерної прози у світовій літературі. До збірки увійшли три збірки оповідань майстра: "Енциклопедія мертвих", "Гробниця для Бориса Давидовича" та "Лютня і шрами".

Політ фантазії Данила Кіша вражає і зачаровує. Широко використовуючи різні стилі письма, митець змальовує людей біблійних часів та наших сучасників з такою силою і переконливістю, що вони здаються створені з плоті та духу.

 

пʼятниця, 5 липня 2024 р.

"Вибране" О.Генрі Книга дня

 

У книзі відомого американського письменника Вільяма Сідні Портера, який увійшов в історію світової літератури як О. Генрі, вміщено роман “Королі і капуста”, оповідання та новели. Ці твори сповнені щирої людяності, світлого гумору, життєдайного оптимізму.

Книга О. Генрі — романтика XX століття — буде цікавою і корисною широкому загалу читачів.


    О. Генрі. 

Вибране: Королі і капуста. Оповідання та новели / Упоряд. Н.М. Торкут. — К.: А.С.К., 2006. — 704 с. — (Б-ка зарубіжної літератури).
ISBN 966-539-473-8.


Поділ життя на до та після

 

Сьогодні, 5 липня 2024 року, десять років тому Краматорськ та Слов’янськ звільнили від проросійських терористів. Це була перша значна і надзвичайно важлива перемога над російськими терористичними військами у перший рік розпочатої війни. А зараз ці міста цинічно обстрілюють росіяни, вбиваючи невинних людей.

Ми пропонуємо Вам переглянути відео та згадати як це починалося…

 



четвер, 4 липня 2024 р.

"Дерева на дахах" Вільчинський О. Книга дня

 

Олександр Вільчинський (нар. 1963 р.) — прозаїк, есеїст, автор кількох книжок прози, серед яких романи «Суто літературне вбивство», «Останній герой», «Віаґра для мера». Живе і працює в Тернополі.

Роман «Дерева на дахах» — це не тільки оповідь про життєві пошуки «неспокійної» людини, «героя свого часу» — Якова Довганя, бунтівника із довгим сивим хвостом і кільчиком у вусі. Це насамперед роман про Місто, про Тернопіль, що схожий на кораблик, про тернопільські будинки, схожі на кораблики, і про тернопільські кораблики, схожі на будинки, на дахах яких, до того ж, ще й ростуть дерева. Про тернопільську забігайлівку «для інтелектуалів і митців» «Пінгвін», а також про будинки, дерева та забігайлівки в інших містах, про одвічні стосунки між митцем і алкоголем, а ще про котів, чоловічу дружбу і справжню любов до Жінки. Чи то пак, до жінок. Словом, усім українським інтелектуалам, хто так і не дочитав «Улісс» Джойса, присвячується…

 


середа, 3 липня 2024 р.

"Тут похований Фантомас" Андрухович Ю. Книга дня

 

ТСН-ки – це колонки, із якими Юрій Андрухович раз на тиждень виступає на сайті tsn.ua «Телевізійної служби новин» Каналу «1+1». Починаючи з грудня 2010 року, він опублікував їх уже близько двох сотень. До вашої уваги – своєрідне вибране з цих щотижневих записів, розташованих у суворо хронологічній послідовності. Готуючи цю збірку, автор свідомо не вносив змістових коректив, але вважав за доцільне вказати точну дату кожної публікації. Дати тут є не тільки каркасом, але й значною мірою орієнтиром.


вівторок, 2 липня 2024 р.

"Атлант розправив плечі" Ренд А. Книга дня

 

Події, описані на сторінках «Атлант розправив плечі» 3 частини відбуваються у США у невизначений час. Окремі підприємці ставлять під сумнів ідею «справедливого розподілу» і «загального блага», якими прикривається уряд для отримання користі. У середовищі незадоволених назріває бунт, очолити який припадає Джону Голту. Символом повстання стає титан Атлант.

Особливо цікавим для економістів, політиків та соціологів став політичний лад описаної у творі країни і змішаний, гібридний тип економіки. За задумом автора, усі монархії, у тому числі британська, повергнуті, а на їх місці виникли народні республіки. У більшості утопічних країн реалізована мрія Маркса: усе для усіх, нічого приватного, націоналізовані підприємства. У США ж у цьому світі економіка має змішаний тип, але дуже нагадує «чистий капіталізм» XIX століття. Розвиток сучасних технологій не вирішує проблем американців, у країні панує депресія і атмосфера безвиході.

Головна ідея, яку прагнув донести автор, у тому, що ідеальний варіант для організації економіки — система вільних ринків. Письменниця стверджує, що країна не може нормально існувати, якщо цінності насаджуються силою, а базові, невід’ємні права людини знищуються державою.