понеділок, 18 липня 2022 р.

Увага! Книга - ювіляр.

Хороші книги не старіють. Їх читають і перечитують. Прикладом такої книги є повість А. К. Дойля «Собака Баскервілів», якій в цьому році виповнюється 220 років від дня написання. Історія про собаку Баскервілів - одна з найвідоміших повістей Артура Конан Дойла, яка війшла до циклу  повістей і оповідань, об'єднаних загальним героєм — геніальним сищиком Шерлоком Холмсом. 

Передісторією до написання повісті стало знайомство письменика з військовим кореспондентом «Дейлі-Експресс» Робінсоном Флетчером, який розповів Конан-Дойлю легенду про собаку, яку називали Чорним Дияволом. Письменник вирішив узяти за основу цю легенду, аби створити новий твір. Спочатку Артур Конан-Дойл навіть вирішує написати його разом із Флетчером, адже саме Робінсон його надихнув на «Собаку Баскервілів». Коли почалися перші публікації твору у журналі «Стренд», Робінсон Флетчер не був у числі авторів, бо сюжет був повністю вигаданим та написаним лише Конан-Дойлем. Однак ім'я Флетчера  було згадано на титульному листі повісті, де письменник написав, що без Робінсона ця повість не вийшла б у світ. 

Сюжет повісті «Собака Баскервілів» захоплює читача з перших сторінок.

До Шерлока Холмса звертається за допомогою доктор Джеймс Мортимер, сільський лікар. Його друг, баронет сер Чарльз Баскервіль, помер за таємничих обставин біля свого родового маєтку, що знаходиться в англійському графстві Девоншир поблизу Грімпенської трясовини. Усе вказувало на природну смерть, якби не вираз нелюдського жаху на обличчі у покійника. з Америки до родового «гнізда» прибуває останній нащадок роду Баскервілів, сер Генрі Баскервіль, якому теж загрожує небезпека. Шерлок Холмс і доктор Ватсон беруться за розслідування цієї справи...

Детективна повість «Собака Баскервілів» користується незмінним успіхом у шанувальників детективного жанру у всьому світі, неодноразово екранізувалася і входить до шкільної програми зі світової  літератури.

 Ювілей книги — це відмінний привід познайомитися з літературним твором або перечитати йото. Тож приємного прочитання !


Немає коментарів:

Дописати коментар