понеділок, 6 грудня 2021 р.

Коментовані читання книги Надії Степули «Петрик і фонтани»

 

Як зазвичай діти реагують на людину, яка своєю поведінкою дуже відрізняється від інших? Хтось вголос дивується, хтось лякається, а хтось може почати насміхатися... А як почуває себе та людина? А якщо вона дитина?... Найкращий спосіб пояснити це дітям – розказати їм історію чи казку.

Дитячих книжок, які б знайомили дітей із різноманіттям людей у світі та пояснювали дитячою мовою, як це бути інакшими, як взаємодіяти з людьми, які відрізняються від інших, у нас ще досить мало. Але вони є. Наприклад, книга Надії Степули «Петрик і фонтани».

5 грудня в дитячому відділі бібліотеки відбулися коментовані читання цієї книги. Діти залюбки прослухали розповідь маленьких героїв Петрика і Матільду, про їх знайомство у парку поблизу фонтанів. Між ними багато спільного - вони люблять гратися і дізнаватися нове та є і відмінності. У Петрика аутизм, тому він по-іншому сприймає навколишній світ, повільніше розмовляє та не дуже проявляє емоції. Починаючи дружити із хлопчиком, Матільда розуміє: «Ми можемо бавитися разом, просто не так, як я звикла, але так само весело!».

Після прочитання ми ще довго розмовляли про людей, які чимось відрізняються від інших. Так багато було питань, деякі з них зовсім не дитячі. Та  висновок діти зробили вірний: з будь-якою дитиною можна товаришувати і знаходити спільні інтереси.  а ще, щоб бути терпимими одне до одного - слід потрудитися.  

Аутисти - теж люди! Просто особливі. І  це варто доносити молодшому поколінню. Тоді в садках та школах не буде булінгу та узагалі світ стане добрішим. Саме  такі книжки, як «Петрик і фонтани» надають приклади взаємодопомоги, навчають людяності та надихають творити добро.

Немає коментарів:

Дописати коментар