вівторок, 3 серпня 2021 р.

Міжнародний день кавуна

«Коли спробуєш його, то розумієш, чим харчуються ангели.» Марк Твен.

3 серпня відзначається смачне свято - Міжнародний день кавуна. Свою історію воно веде з Америки. У них цей солодкий і смачний фрукт (а вірніше - ягода) є настільки ж необхідним атрибутом літніх пікніків, як і знаменитий хот-дог.

Існує безліч способів як відзначити Національний день кавуна. Можна просто поласувати цим чудовим літнім фруктом, влаштувати пікнік, конкурс на кращу страву або напій з кавуна, змагання з карвінгу - вирізання фігур з кавуна, або плювання гарбузовим насінням ...

На честь незвичайного свята пропонуємо вашій увазі 15 цікавих і дивних фактів про кавуни:

  1. Слово «кавун» в перекладі з перської (karpuz) означає «диня» або «величезний огірок».
  2. Імовірно, батьківщиною кавунів є пустелі південної Африки. Їх предок мав дерев'янисту корку, завдяки якій він легко витримував тривалі періоди посух. Крім того, стародавні племена цінували в кавунах здатність утримувати рідину навіть після зрізу з лози, використовуючи кавуни для втамування спраги і голоду під час перетину пустелі.
  3.  Кавун був відомий ще в Давньому Єгипті. Його зображення, висічені на камені, були виявлені в гробницях фараонів.
  4.  Кавун - сама водяниста ягода, яка на 90% складається з води і за змістом H2O обганяє багато фруктів і ягід.
  5.  В світі культивується понад 1200 сортів кавунів. Селекціонери вивели кілька сортів кавунів з жовтою, рожевою, білою і помаранчевою м'якоттю.
  6. В Україні вивели плід під назвою «кавбуз», який пахне кавуном, але має смак гарбуза.
  7. В Японії на острові Хоккайдо вивели унікальний чорний кавун. Шкірка такої ягоди дуже темна, без смужок, a м'якоть розсипчаста і практично без кісточок. Чорні кавуни виростають вагою до 11 кілограмів і вважаються розкішним подарунком у японців, так як коштують близько 250 доларів.
  8. Кавуни бувають не тільки у формі кулі або еліпса, а й куба. Таку ягоду першими вивели також в Японії у 1981 році. Винахід виявився зручним в побуті: квадратний кавун легше розмістити в холодильнику, він займає набагато менше місця, ніж кулястий.

  9. Самий великий кавун, який потрапив до Книги Гіннеса, був вирощений в США в штаті Арканзас, мав вагу близько 120 кг.
  10. Крім кавунів-гігантів існують і кавунчики-карлики, здатні вміститися на долоні (3-5 см). За смаком вони схожі з огірками і іноді їх використовують в якості інгредієнтів для салатів. 
  11. Деякі штучно створені сорти кавунів, позбавлені насіння, можуть розмножуватися тільки пагонами.
  12. Кавун - вірний друг кулінара. Це чудова літня закуска. З нього можна приготувати безліч пікантних страв: від супів до салатів, десертів і напоїв, а також з м’якоті кавуна варять незвичайний мед під назвою «нардек». Шкірка кавуна повністю їстівна. Її можна маринувати, варити з неї джеми і варення. Насіння кавуна можна підсмажити і їсти.

  13. Кавун часто використовують для карвінгу - художньої вирізки. З великих плодів вирізають все - від троянди до Тадж-Махала. Родоначальниками такого мистецтва стали китайці ще 2 тис. років тому. Раніше прикраси з кавунів використовували тільки на королівських урочистостях. Зараз подібна прикраса столів - не рідкість. Її замовляють на весілля і дні народження. Побачити такі творіння найчастіше можна в готелях.
  14. Якщо після спортивного тренування випити склянку кавунового соку, м'язи будуть менше боліти. Справа в тому, що до складу кавуна входить цитрулін - амінокислота, яка регулює рівень кров'яного тиску. Крім того, кавуновий сік сприяє збільшенню м'язових білків.
  15. 1.  В Україні є два пам'ятника цим плодам. Обидва вони розташовані в Херсонській області.






Немає коментарів:

Дописати коментар