Народився він в Донецьку, в сім’ї
відомого дитячого письменника Грицька Бойко. Перші вірші були ним написані ще в
школі і надруковані у періодиці. Тричі твори юного поета були премійовані на
конкурсах, які проводили ЦК ЛКСМУ, Міністерство освіти та Спілка письменників.
Вадим Бойко плідно працював у драматургії для дорослих і для дітей. Він автор більш як тридцяти різножанрових п’єс (віршованих і прозових драм та комедій, казок, лібрето оперет), які друкувалися в періодиці, виходили окремими книжками, йшли на сценах українських театрів та за кордоном.
Був відомий також як автор та
ведучий художньо-публіцистичної програми Українського телебачення «Ситуація». У
телеп’єсах торкався пекучих проблем сьогодення, після показу спектаклів
проводив передачі-бесіди із зацікавленими глядачами та фахівцями з відповідної
галузі (юристами, економістами та ін.).
«Кому грати Червону Шапочку?» В різних театрах поставлено «Митька Негоду», «Незвичайний урок», «Рано чи пізно», «Щасливий долі поворот», «Ви замовляли Діда Мороза?»... До слова, за цією ліричною комедією був ще й відзнятий телефільм.
У Київському театрі імені Івана Франка з успіхом ішла вистава за веселою і мудрою казкою «Даринка, Гриць та нечиста сила». А були ще численні телесценарії, тексти пісень до теле- та кінофільмів, есе, спогади, бувальщини, статті, переклади, рецензії і, зрозуміло, вірші... Не стало письменника 11 червня 2005 року.
Вже по смерті, до річниці, в альманасі «Сучасна українська драматургія» побачила світ комедія у віршах «Козаки та Лейба-шинкар», а у «Веселці» вийшла єдина «майже правдива повість» Вадима Бойка «Клаповушко і Ко» присвячена сучасним підліткам, талановитим і вразливим. У героя, від імені якого ведеться розповідь, чимало проблем. Основна з них - непрості стосунки з однокласниками, а тут ще й перше кохання....
Немає коментарів:
Дописати коментар