15 квітня — Міжнародний день культури
Перші бібліотеки з'явилися приблизно в 2600 до н.е. У той час вони представляли собою архіви глиняних табличок, які розміщувалися в храмах. Згодом вони еволюціонували і перетворилися в спеціальні величні споруди.
Зараз, за даними Міжнародної Федерації бібліотечних асоціацій і установ, в світі налічується 569,6 тис. бібліотек, в яких зберігається понад 20 млрд. книг, 1,5 млрд. мікрофільмів і більше 10 млрд. одиниць періодики.
Пропонуємо Вам декілька дивовижних сучасних бібліотек світу.Бібліотеку Клементінум в Празі (Чехія) по праву можна назвати найкрасивішою бібліотекою в світі. Створена в 1722 році, вона практично не піддавалася змінам. Відвідувачі можуть на власні очі побачити, як були влаштовані книгосховища в ті далекі часи, і перейнятися духом XVIII століття. Сьогодні бібліотека займає величезну площу в 20 тис. квадратних метрів і зберігає більш ніж 22 тис. рідкісних книг. Дивовижні фрески покривають навіть стелю, і сама дрібна деталь інтер'єру - витвір мистецтва.
Національна бібліотека Великобританії найбільша в світі по числу одиниць зберігання (понад 170 мільйонів). Серед цінностей - рукописи Леонардо да Вінчі, два примірника Біблії Гутенберга. Бібліотека має право на безкоштовний примірник кожної нової книги, опублікованої в Сполученому Королівстві.
У квітні 2018-го року у мексиканському місті Сьюдад-Ідальго вилучений зі служби літак Boeing 727 переобладнали в бібліотеку, яку назвали «Бібліотека в хмарах». Фюзеляж Boeing 727 оснащений новітніми технологіями. У задній частині літака розміщений читальний зал, де відвідувачі можуть посидіти за читанням традиційних паперових книжок. Водночас у кабіні можна спробувати свої сили в управлінні літаком за допомогою симулятора польоту віртуальної реальності.
Найбільша публічна бібліотека в Європі разташована в Бірмінгемі (Англія). Бібліотека відрізняється оригінальним цікавим фасадом у вигляді переплетених металевих кілець.
Якби список Нових чудес світу становили прямо зараз, в цей почесний ТОП точно увійшла б бібліотека в районі Біньхай (північний Китай).
Величезна біла будівля в футуристичному стилі нагадує фантастичний собор з фільмів про далеке майбутнє. Але те, що знаходиться всередині, вражає ще більше. Кожен, хто зайде в бібліотеку, відчує себе героєм голлівудської наукової фантастики: будівля заповнене книгами буквально з підлоги і до стелі. Але замість звичних довгих рядів полиці розташовані хвилеподібно, безперервними лініями. Так що складається враження, ніби потрапив в нескінченний книжковий вир.Національна бібліотека Казахстану більше схожа на літаючу тарілку або раковину якого-небудь морського молюска. Вибір форми будівлі не випадковий. У такому варіанті сонце максимально довго і яскраво зможе висвітлювати приміщення всередині бібліотеки.
Бібліотека, яка знаходиться в північній турецькій провінції Карабюк, привертає увагу людей своєю унікальною архітектурою - у вигляді гігантської книжкової полиці.
У бібліотеці знаходяться понад 60 тисяч друкованих книг і кілька мільйонів електронних публікацій. Вона оснащена всіма передовими технологіями, працює в режимі 24/7, адже тут діє «електронний бібліотекар» - автоматична система зчитування коду.
Будівля бібліотеки Луї Нюсера (Франція) є першою в світі населеною скульптурою! Доступ до «мозку» пересічному читачеві або туристу заборонений. У статуї працюють тільки адміністративні відділи бібліотеки. Сам же фонд і читальні зали розташовані в більш традиційному будинку по сусідству.
Бібліотека Гейзеля, яка розташована у Сан-Дієго (США), названа в честь письменника, відомого як Доктор Сьюз («Як Грінч вкрав Різдво»). Ромбовидна структура на підпорах-руках не раз з'являлася в кіно («Місія нездійсненна», «Помідори-вбивці наносять удар у відповідь»).
Поєднувати кафе і бібліотеку придумали вже кілька десятиліть назад. Але найвдаліший приклад цьому можна побачити в одній з кав'ярень Манхеттена. Незважаючи на свої невеликі розміри, це - повноцінна бібліотека. І стелажі з книгами там розташовані навіть на стелі!
У Німеччині побудована «космічна бібліотека». Будівля має кулясту форму і нагадує бойову космічну станцію «Зірка смерті» з культової кіноепопеї «Зоряні війни».
Розкішні сучасні бібліотеки можуть перебувати не тільки в центрі мегаполісів. Так, наприклад, в колумбійському місті Медельїн бібліотека розташована в джунглях. Завдяки незвичайному дизайну бібліотека нагадує величезні скелі. Всередині трьох скель-багатогранників розташований цілий культурний центр і численні читальні зали з сучасними комп'ютерними класами. Бібліотека в буквальному сенсі стала «гранітом науки».
У грудні 1983 року у центрі нашого міста з'явилася нова будівля Центральної міської бібліотеки, яка має форму розгорнутої перед читачем кнги. Сьогодні це інформаційний культурний, досуговий центр з просторими приміщеннями, сучасним обладненням. який приваблює мешканців міста.
Супер! Наша центральная библиотека гармонично вписалась в список...
ВідповістиВидалити