пʼятниця, 30 квітня 2021 р.

Відео-знайомство "Музей писанки"

             Пташине яйце, розписане мініатюрним орнаментом, називають писанкою.


Назва  її походить від слова "писати", тобто прикрашати орнаментом. 
Писанка - одна зі стародавніх форм українського народного розпису, у якому наші пращури втілювали свої прагнення, віру. Оздоблюються писанки геометричним, рослинним, зооморфним (риби, птахи, звірі, людина), пейзажним орнаментами, християнськими символами. 

Зрештою, писанка - це символ весни, сонця, повернення природи до життя. Писанки характерні майже для всіх європейських народів, як і для давніх народів Африки та Азії.

Писанка – це неповторний витвір народного мистецтва, в якому віддзеркалено мудрість українського народу, що вертає нас у давню красу, оновлює, єднає минуле із сьогоденням, закладаючи основу майбутнього .


        Музей писанкового розпису у Коломиї (неофіційна назва – Музей «Писанка») – єдиний у світі подібний заклад. Тільки тут ви зможете доторкнутися до найдавніших українських традицій, познайомитися з великодніми крашанками всіх областей України, від сивої давнини до сучасності. 

Музей писанкового розпису – це архітектурна споруда у формі найбільшого у світі писанкового яйця висотою 14 м. та діаметром у 10 м. Це найбільша писанка світу і восьме чудо України.

Зараз музей володіє колекцією, що налічує понад 6000 писанок, представлених з переважної більшості областей України (Тернопільської, Львівської, Вінницької, Черкаської, Кіровоградської, Одеської), а також з Пакистану, Шрі-Ланки, Білорусі, Польщі, Чехії, Швеції, США, Канади, Франції та Індії. Деякі експонати були виготовлені ще на межі ХІХ–ХХ ст.





Немає коментарів:

Дописати коментар