середа, 14 квітня 2021 р.

Світ фантастики Марини та Сергія Дяченків

 

14 квітня відзначає свій день народження популярний український письменник  Сергій Сергійович Дяченко. У співавторстві зі своєю дружиною Мариною він працює в жанрі фантастичної літератури. Сергій Дяченко, кандидат біологічних наук, в минулому лікар-психіатр, закінчив сценарний факультет ВДІКу. Є автором багатьох сценаріїв художніх та документальних фільмів, лауреатом низки всесоюзних, міжнародних премій в галузі кіно, лауреатом Державної премії України.

Марина і Сергій Дяченки прийшли в фантастичну літературу більше 20 років тому і відразу ж

стали в ній одними з перших. Перший роман «Брамник» (1994) був визнаний кращим дебютом на конкурсі європейської фантастики.  З тих пір кожна їхня книга - подія, яка гарантує високі місця в рейтингах. « Ми писали, - каже С. Дяченко, - не для грошей і не для слави — для власного задоволення. І таке ж ставлення, за великим рахунком, залишилося досі».

Свої твори Марина і Сергій створюють за допомогою чорного кота Дюшеса, що здійснює традиційні пробіжки по клавіатурі перед початком роботи над новим романом. Це єдиний у світі кіт-літератор, він навіть має посвідчення члена Асоціації українських письменників.

Автори близько 200 книг (разом із перекладами іншими мовами, перевиданнями) загальним тиражем в більш, ніж мільйон примірників; лауреати понад 80 українських, російських і міжнародних літературних премій. 

 Пропонуємо вам познайомитися з найвідомішими творами письменників.


    «Vita Nostra»

 Життя безтурботної дівчини Саші перетворюється в кошмар. Їй зробили пропозицію, від якої неможливо відмовитися. Закінчивши школу, Саша проти своєї волі вступає в дивний інститут Спеціальних Технологій, де студенти схожі на чудовиськ, а викладачі - на занепалих ангелів. Тут її вчать ... Чому? І що трапиться з нею після закінчення навчання?

Це перша книга серії «Метаморфози».

На загальноєвропейській конференції фантастів «Євроскон-2008» роман був удостоєний Премії Премій як кращий фантастичний роман початку ХХІ століття.

                                                                                                           «Печера»
Книга належить до найсильніших творів письменників. За жанровими ознаками це - міське фентезі, по суті - розумна і тривожна притча про людську природу.

Дія роману відбувається в місті, в якому нема злочинів і замків на дверях. Ідеальний варіант суспільства? Так, але тільки на перший погляд. Тому що свідомість мешканців цього міста розділена. Удень вони живуть у реальності, яка регулюється звичайними нормами і правилами. А вночі до їх «послуг» Печера – світ поза свідомості. Прокидаючись зранку, мешканці міста розуміють, що у світі Печери вони реалізують усі свої потаємні бажання, які заборонені у світі реальному. Але де проходить межа між світами? І чи є вона взагалі?..  

  «Пандем»

 Пандем - що воно (він, вона) таке? Ніхто не знає, звідки він прийшов, ніхто не розуміє, що йому потрібно. Але він є, і майже повсюдно, він розмовляє з людьми. Реальність починає змінюватися - в одній лікарні одужали всі безнадійно хворі пацієнти, цивілізація йде по шляху прогресу. І цей «джерело» починає змінювати світовідчуття людей. Це добре чи погано, і взагалі, що принесе людству прихід пандемії - добро чи зло? Це кожен повинен вирішувати сам ...

                                                                                                    «Варан»

Дивовижний світ зі своїми законами. Маги, які творять дива і знають наперед думки простих людей. Захоплюючі пригоди, неймовірні тварини, живі поля і ліси – у романі М. та С. Дяченків «Варан» є все, що потрібне «справжньому» фентезі. Але є і те, що відрізняє прозу Дяченків від інших, – філософський зміст, одвічні питання, на які, можливо, немає відповіді, але які повинна задати собі кожна людина…

        Запрошуємо Вас у світ фантастики Марини та Сергія Дяченків!


Немає коментарів:

Дописати коментар