вівторок, 16 березня 2021 р.

Онлайн-рекомендація "Що читати сучасній молоді"

 

    В наш час поширений стереотип про молодь, яка зовсім нічого не читає, окрім дописів в соціальних мережах. Проте можна сміливо сказати, що це зовсім не так. Молодь читає, дуже багато читає, а ще аналізує, інтерпретує і розвивається.

    Тож пропонуємо добірку творів сучасних авторів, які будуть їм цікаві і прийдуться до душі.



1 Люсі Мод Монтгомері "Енн із Зелених дахів"

    Події цієї чудової книжки відбуваються в далекій Канаді, на острові Принца Едварда. На фермі Зелені Дахи живуть немолоді вже брат із сестрою, Метью й Марілла Катберти. Якось вони вирішили взяти із сирітського притулку хлопця, котрий міг би допомагати їм у господарстві. Проте їхньому здивуванню не було меж, коли виявилося, що замість хлопця до них прибула руденька худорлява дівчина, Енн Ширлі. І в цієї незвичайної істоти виявилася напрочуд химерна вдача!

    “Енн із Зелених Дахів” – початок циклу, що складається з восьми книжок.

Ната Ігнатова "Диваки"


    Неймовірне число подій відбувається в житті молодих людей. Випробування Любов’ю, Дружбою, Грошима, Славою, Успіхом. Як вони витримають ці іспити, чи впораються? Впораються. Тому що вони – Диваки від слова «диво». Їх легко впізнати, тому що вони завжди з’являються в потрібну хвилину: віддають останнє заради дружби, роблять неможливе заради кохання. Вони просто допомагають словом і ділом, даруючи світло і тепло, а іноді просто не проходять мимо.


3 Джеймс Боуэн "Вуличний кіт на ім'я Боб"

    Ця історія сталася в Лондоні, хоч могла трапитися в будь-якому сучасному великому місті. Два випадкові знайомі — вуличний музикант Джеймс і вуличний рудий кіт Боб — стають друзями на все життя і дарують один одному надію на щастя…



4 Софія Андрухович "Амадока"  

    Роман-епос, де схрещуються безліч історій — про жорстокість і людяність, пам’ять і безпам’ятство, знищення і виживання. Голокост в Україні і Розстріляне Відродження, війна на Донбасі та зустріч різних пам’ятей, єврейська духовна традиція та українська духовна традиція. Одна з грандіозних спроб осмислити те, що з нами сталося у ХХ-ХХІ століттях. 



Пауло Коельо "Алхімік"

    «Алхімік», втім, як і інші твори бразильського письменника, сповнений філософських концепцій. Головний герой у пошуках можливості реалізації власної мрії багато мандрує і розмірковує про життя і його сенс. Тема пошуку сенсу буття є актуальною і не тільки для творів Коельо. Саме вона здатна привернути, що шукає сенс життя, молодь до читання.


6 Люко Дашвар "Ініціація"

    Стара Костомарова не пам’ятає, як опинилася на тому забутому богом хуторі. «Чорні ріелтери» відібрали її квартиру, а жінку спровадили подалі від Києва. Селянин Перегуда дав їй притулок, він навіть вийшов на нотаріуса Германа, який обдурив стару. А коли повернувся на хутір, то вже ні хати, ні Костомарової не було…

    Тим часом у Києві одна дівчина потрапляє у вир дивних подій. Усе починається зі снів про мерців, далі — зустріч із нотаріусом Германом та його зникнення. І Блейк, у якого Меланія закохується до нестями, і який зраджує її. Від того часу дівчині сниться вже інший сон: про розлючений натовп, стару жінку, Блейка, який прохає про допомогу… От-от шляхи всіх героїв перетнуться. І тоді кожен з них — хоче він того чи ні — пройде свою ініціацію. Ініціацію на право вважати себе людиною…


Стефані Майєр "Сутінки. Сага "

    Екранізований роман письменниці з Америки про кохання між вампіром і простою дівчиною давно завоював визнання навіть тієї молоді, яка книги воліє не читати. Популярність «саги» багато в чому обумовлена цілою серією повнометражних фільмів.



Володимир Лис "І прибуде суддя"

    Молодий випускник юрфаку прибуває нічним потягом до поліського містечка Стара Вишня. Він одержимий манією справедливості, прагне стати суддею, на якого давно чекають.

    Але чому саме з ночі його приїзду в містечку бере початок ланцюг дивних смертей – убивств, самогубств? Що і хто стоїть за ними? Справжній чи фальшивий щоденник, в якому описані загадкові події в Старій Вишні, пред’являє молодий суддя слідству? До якої межі людина може судити інших навіть з найкращими намірами?



Януш Вишневський "Самотність в мережі"

    Роман приваблює багатьох представників молоді актуальністю цієї теми в сучасному світі. Побічно книга дає зрозуміти, чому молодь мало читає: з'явився легкий доступ до інформації, у тому числі і про інших людей. Однак, отримавши такі можливості, людина все одно залишається деколи самотнім, незважаючи на «мегабайти флірту» і «іскор», які миготять між користувачами інтернету.


10 Андрій Курков "Книга пінгвіна Мишка"

    Головний герой роману «Пікнік на льоду» — журналіст Віктор Золотарьов — отримує незвичайне завдання від провідної газети: писати некрологи про впливових людей, які поки що живі. Поступово він розуміє, що став учасником ігор тіньових структур, вийти з яких живим практично неможливо. У романі «Закон равлика» продовжено розповідь про долю журналіста Віктора. Рятуючись від смерті в Антарктиді або беручи участь у передвиборчій кампанії в Києві, переживаючи страхи чеченського полону, він усвідомлює невідворотність виправданого самим життям Закону равлика: без власного даху тебе, як безпорадного слимака, будь-хто може мимохідь розчавити «носаком модної тупоносої туфлі»…

Немає коментарів:

Дописати коментар